فیلم کامل و تاریخی خاکسپاری رضا شاه

ویدیو کامل خاکسپاری رضا شاه بزرگ

درباره مراسم خاکسپاری رضا شاه بزرگ

این اولین باری است که فیلم کامل و تاریخی انتقال پیکر از قاهره به ایران و سپس آخرین سفر رضا شاه بزرگ از اهواز به سمت تهران و مراسم خاکسپاری در تهران در وبسایت های ایرانی ( وبسایت تاریخ ما )  به نمایش در می آید .

هفت سال بعد تصمیم گرفته شد که پیکر رضا شاه را به ایران بازگردانند و بعد از توقفی کوتاه در عربستان برای طواف پیکر در حرم حضرت محمد در مدینه و سپس در کعبه هواپیمای حامل تابوت روز ۱۴ اردیبهشت سال ۱۳۲۹ وارد اهواز شد و بعد با قطاری که با واگن های ویژه برای حمل تابوت در نظر گرفته شده بود از طریق شهرهای مختلف به سمت تهران حرکت کرد .

سه روز بعد یعنی ۱۷ اردیبهشت سال ۱۳۲۹ قطار به تهران رسید و پس از مراسم با شکوهی پیکر بنیانگذار ایران نوین در آرامگاهی که برایش در کنار حرم شاه عبدالعظیم در شهر ری بنا شده بود به خاک سپرده شد .

ویدیو کامل خاکسپاری رضا شاه بزرگ

 

 

 

 

منبع وبسایت تاریخ ما
ممکن است شما دوست داشته باشید
عضویت
اطلاع از
guest

7 نظرات
پرامتیازترین
جدیدترین قدیمی‌ترین
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها
فرزاد

بهتر نیست بنویسید جسد رضا پالانی؟؟
خود دانید.

فرزاد

سلام همین لعنت الله سربازی اجباری رو آورد ناموس مردم رو از داشتن حجاب و شرافت منع کرد. تمام منابع و شرف کشور رو ۲ دستی به انگلیس اهدا کرد. خانه های فساد و فحشا در شهر ها راه انداخت. آزادی شراب و مشروبات الکلی یکی دیگه از کارهای کثیفش بود. فحاشی و بی شرفی و قلدری رو آزاد گذاشته بود. و اصلا به فکر ایجاد عدالت نبود. آخر سر هم با ترس و بدبختی و ذلت، بدون مقاومت ۲ دستی کشور رو به شوروی تقدیم کرد. و اونا هم با تیپا و با خفت از کشور انداختنش بیرون. ویدئو… مطالعه بیشتر »

Anonymous

تموم شد؟ 😂 😂 😂

فرزاد

نه ۲۰۰ صفحه از جنایت ها و ظلم ها و فساد های این رضا خائن پالانی ملعون منحوس رو هم بنویسیم بازهم تموم نمیشه

آخرین ویراییش 2 ماه قبل توسط فرزاد
Anonymous

تموم شد؟ 😂 😂 😂

فرزاد

😅🧐🤔😏😏😏
نه ۲۰۰ صفحه هم از جنایت هاش بنویسیم تموم نمیشه

سید

پس مردم کجا بودن؟اینا خوب همش درباریان و نظامیان بودند.

Best replica watches at watchesmall.is, sale swiss rolex replicas, tag heuer, hublot and more.