تانک سنگین KV1 اختراع نظامی شوروی سابق

تانک سنگین KV1 اختراع نظامی شوروی سابق

در سال ۲۰۱۴ تنها نمونه بازمانده از تانک تی ۳۵ از اختراعات نظامی شوروی مورد ترمیم و تعمیر قرار گرفت. تی ۳۵ نخستین بار بین سال های ۱۹۳۱ و ۱۹۳۲ توسعه یافت و بود که پیش از شروع دوم، به تولید انبوه رسید. در اوایل دهه ۱۹۳۰ نیاز به یک تانک سنگین با تحرک بالاتر از تانکی سنگین تی ۳۵ داشت.

تی ۳۵ یک تانک سنگین شوروی در دهه ۱۹۳۰ بود که تحرک پایینی داشت زیرا قرار بود به عنوان بخشی از دفاعی مورد استفاده قرار گیرد و دارای زره و آتش بالایی بود. اما شوروی در اوایل دهه ۱۹۳۰ متوجه شد یک تانک سنگین باید تحرک لازم را نیز داشته باشد تا بتواند از آن به عنوان سلاح تهاجمی نیز بهره ببرد.

تانک سنگین KV1 اختراع نظامی شوروی سابق

در جریان با فنلاند در سال ۱۹۳۹، سه طرح مورد آزمایش قرار  گرفت که شامل طرح SMK ،KV و T100 بود. SMk دو برجک داشت یکی مسلح به توپ ۷۶MM و دیگری توپ ۴۵MM؛ تی ۱۰۰ نیز طراحی مشابه داشت ولی KV دارای یک برجک با یک توپ ۷۶MM بود. KV1 تانکی بود با وزن ۴۶ تن که در زمان خودش سنگین‌ترین تانک و خلاقانه‌ترین اختراعات نظامی شوروی به حساب می‌آمد.

همچنین بدنه‌ای کشیده و نسبتا باریک به طول ۶٫۷ متر داشت و بر روی بدنه دارای برجکی متمایل  به جلوی بدنه بود.

بابک زارع

بابک زارع هستم | نویسنده و مدیر وب‌سایت تاریخ ما | از ایام کودکی علاقه بخصوصی به تاریخ (بخصوص تاریخ ایران) داشتم | امیدوارم با مطالبی که با دیگر دوستان در سایت تاریخ‌ما قرار می‌دهیم مثمر ثمر واقع شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن