سفینه MiG-105 اختراع نظامی شوروی سابق

MiG-105
سفینه MiG-105 اختراع نظامی شوروی سابق

در سال ۱۹۶۸ و پس از اتمام آزمایش‌های اولیه در تونل باد شرکت میکویان ساخت یک نمونه مقدماتی را آغازکرد که این نمونه بعدها به میگ ۱۰۵ یا (EPOS) معروف شد. میگ ۱۰۵ دارای بدنه‌ای با کف تخت و یک دماغه رو به بالا بود. طرح دماغه در کاهش حرارت انتهای بدنه در زمان بازگشت به جو بسیار موثر بود و بعدها توسط ناسا در فضاپیمای آزمایشی “HL 20″ به‌کار گرفته شد.

برای هدایت آن در جو زمین از ۱ موتور توربوجت اصلی با قدرت ۱۵۰۰ کیلوگرم نیرو و ۲ موتور پشتیبان با قدرت ۴۰ کیلوگرم نیرو استفاده شده بود. همچنین این امکان وجود داشت تا در صورت بدتر شدن شرایط آب و هوایی و یا بروز مشکلات دیگر، با تکیه بر موتور خود در یک فرودگاه دیگر فرود آید.

سفینه MiG-105 اختراع نظامی شوروی سابق

برای هدایت سفینه در مدار زمین، ۶ موتور با قدرت ۱۶ کیلوگرم نیرو برای مانورهای مداری خشن و ۱۰ موتور به قدرت ۱ کیلوگرم نیرو برای تنظمیات و مانورهای دقیق‌تر درنظرگرفته شده بود. مخازن سوخت همه موتورها در قسمت میانی بدنه فضاپیما نصب شده بود و یک سیستم هدایت و ناوبری فضایی، وظیفه هدایت سفینه در هر دو قسمت مداری و پروازی را برعهده داشت.

پروژه میگ ۱۰۵ در سال ۱۶۹۶ متوقف شد ولی پس از آغاز پروژه شاتل توسط ‌ها، روس‌ها دوباره نقشه‌های میگ ۱۰۵ را بر روی میز طراحی قراردادند.

بابک زارع

بابک زارع هستم | نویسنده و مدیر وب‌سایت تاریخ ما | از ایام کودکی علاقه بخصوصی به تاریخ (بخصوص تاریخ ایران) داشتم | امیدوارم با مطالبی که با دیگر دوستان در سایت تاریخ‌ما قرار می‌دهیم مثمر ثمر واقع شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن