حلقه ی ازدواج ریشه در آیین مهر دارد

همانطور که میدانید پیش از آنکه زرتشت در ترویج پیدا کند، آیین در رواج داشته و تا قرن‌ها مردمان خدای واحد را پرستش می‌کردند. امروزه مورخین متوجه شده اند که که این روزها در تمام کشور‌های جهان رایج است و زن و مرد در هنگام ازدواج آن را به دست هم می‌کنند برگرفته از حلقه ی مهر در آیین مهر است.

حلقه ی ازدواج ریشه در آیین مهر دارد
بارز ترین نشانه میترا که ایزد بزرگ این آیین است حلقه مهر بوده بوده که در بیشتر نقشهای بجا مانده از میترا در دست وی دیده میشود . حلقه ای که به وضوح آن را در دست فروهر نیز می بینید.
اساس و پایه میترا و در کل آیین مهر بر مهر ، محبت و پیمان ساخته شده است. و بیشتر از سه هزار سال پیش کسانی که در ایران پیمان زناشویی می بستند آن را به نشانه ی پیروی از میترا به دست می کردند و با اینکار هم ارادت خود را به میترا نشان میدادند هم از او که ایزد مهر و پیمان است یاری می گرفتند تا همیشه بر سر پیمانی که می بندند استوار باشند چرا که میترا پیمان شکنان را دوست ندارد.
امروز مردمتمام دنیا بدون اینکه بدانند یکی از کهنترین رسمهای ایرانی متعلق به میترا را بجا می آورند و افسوس که حتی خود ایرانیها نیز از آن اطلاعی ندارند،غیر از تعداد بسیار بسیار محدود.

پس اینک بیش ار پیش به خود افتخار کنیم و در شناخت بیشتر و آیین باستانی کشور عزیز و بزرگمان تلاش کنیم. کشور ما ایران، گذشته ای سرشار از افتخار دارد. همواره از ایرانیان به عنوان افرادی دارای و تفکر یاد شده است. بکوشیم تا این عظمت و درخشش از بین نرود.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن