کتاب خاستگاه گونه‌ها اثر چارلز داروین – چاپ اول و چاپ دوم | سال ۱۸۵۹

ارزش حدودی –> چاپ اول : بین بیست و پنج هزار تا سی و پنج هزار دلار

ارزش حدودی –> چاپ دوم : بین هزار و پانصد تا دو هزار و پانصد دلار

 

کتاب چارلز داروین () با نام خاستگاه گونه‌ها را حقیقتا باید صرف نظر از درست و یا غلط بودن نظریه تکامل وی، یکی از مهمترین مستندات و آثار در کل دانست که پایه و اساس زیست‌شناسی تکاملی را شکل می‌دهد. داروین بر اساس یک نظریه معتقد بود گونه‌های حیوانات، نسل به نسل و با گذر زمان رشد و نمو پیدا کرده و از طریق فرآیند انتخاب اصلح در طبیعت، تغییر پیدا می‌کنند. وی در کتاب خود دسته‌ای از شواهد را ذکر می‌کند تا به این وسیله به وجود آمدن تنوع در با نسب مشترک، از طریق یک الگوی انشعاب تکامل را به نمایش بگذارد. مدت‌ها است که هم نسخه اول و هم نسخه دوم کتاب وی را به عنوان یکی از آثار قدیمی و منحصربه‌فرد در طول کل تاریخ به فروش گذاشته است. در توضیحات بونامز درباره کتاب خاستگاه گونه‌های داروین نوشته شده:

داروین نه تنها یک کاملا جدید از نحوه کار اجزای طبیعت را به نمایش گذاشت، بلکه شیوه تفکر و دیدگاه ما درباره نظام طبیعت را به صورت بنیادی و از ریشه تغییر داد. شناخت این موضوع که نظم جهان بر اساس تغییرات متداوم شده، چیز جدیدی نیست و از مدت‌ها قبل برای همه اثبات شده است.

بابک زارع

بابک زارع هستم | نویسنده و مدیر وب‌سایت تاریخ ما | از ایام کودکی علاقه بخصوصی به تاریخ (بخصوص تاریخ ایران) داشتم | امیدوارم با مطالبی که با دیگر دوستان در سایت تاریخ‌ما قرار می‌دهیم مثمر ثمر واقع شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن