امکانات پردیس تهران و سرمایه گذاری در آن

در چندین سال اخیر بسیاری از افراد در دو‌راهی برای استفاده از امکانات رفاهی درون تهران و رفتن به مکان‌هایی که آب‌و‌هوای مناسب‌تری دارد، گیر کرده‌اند. یکی از بهترین راهکار‌ها که می‌تواند هر ۲ مزیت را با خود به‌همراه داشته باشد، کوچ‌ کردن یا مهاجرت به شهرک پردیس است. این منطقه که در حومه تهران قرار گرفته، به‌عنوان یکی از شهر‌های جدید شناخته می‌شود؛ که هم امکانات تهران را با خود به‌همراه داشته و هم آب‌و‌هوا و جو بسیار مناسبی دارد. این شهرک در موقعیت جغرافیایی عالی بوده و یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری به‌حساب می‌آید.

موقعیت جغرافیایی و بافت شهر پردیس

این منطقه که ابعاد زیادی را به خود اختصاص داده، در کنار شهرستان‌های پاکدشت، دماوند، تهران و شمیرانات قرار دارد. وسعت پردیس حدود ۴۲۰۰ هکتار بوده و در ۱۷ کیلومتری پایتخت واقع شده است. بافت شهرک جدید بوده و زمان زیادی از ساخت آن نمی‌گذرد. این منطقه، آب‌و‌هوای کوهستانی داشته و در دسته آب‌و‌هوای معتدل و ۴ فصل قرار می‌گیرد.

به‌صورت کلی، با‌توجه به این مسائل، پردیس به‌عنوان یکی از بهترین شهرک‌های اطراف تهران شناخته می‌شود؛ چرا که از آب‌و‌هوای معتدلی برخوردار است. از دیگر دلایل محبوبیت آن می‌توان به نزدیکی این شهرک به تهران اشاره کرد. با‌توجه به فاصله آن از تهران، افرادی که برای خرید ویلا در شهرک پردیس اقدام می‌کنند، می‌توانند از امکاناتی که در تهران قرار دارد، نیز استفاده کنند.

فازهای پردیس

پردیس دارای فاز‌های مختلف و متعددی است، که هر‌کدام امکانات بسیاری را در خود جای داده‌اند. البته برخی از امکانات، تنها مختص به یک فاز بوده و نمی‌توان آن را در فاز دیگری مشاهده کرد. می‌توان از ساختمان‌های مسکونی به‌عنوان یکی از این امکانات نام برد، که تنها در چند فاز محدود قرار گرفته‌اند. بسیاری از افرادی که قصد سرمایه‌گذاری روی خانه، زمین، ملک و ویلا را دارند، باید به این فاز‌ها رفته و هر‌ کدام را بررسی کنند.

  • فاز ۱: واحد‌های مسکونی، آپارتمانی و خانه‌های ویلایی در این فاز که به‌عنوان قدیمی‌ترین بخش شناخته می‌شود، قرار دارند. با‌توجه به همین مسئله، بسیاری از امکانات رفاهی همچون ادارات، مدرسه و… در این فاز قرار داده شده‌اند. جمعیت این بخش به دلیل موقعیت بهتری که نسبت به فاز‌های دیگر دارد، بسیار بیشتر است.
  • فاز ۲: در این بخش هم همانند فاز ۱، خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌ها قرار دارند. با‌توجه به همین مسئله، مراکز خرید بسیاری در آن ساخته شده‌اند، تا دسترسی به این امکانات برای افرادی که در این فاز زندگی می‌کنند راحت‌تر باشد. البته باید بدانید که قیمت خرید مسکن و اجاره آن در این فاز در مقایسه با دیگر بخش‌ها کمی‌گران‌تر است.
  • فاز ۳: با خرید آپارتمان یا خانه‌های مسکونی و ویلایی در این منطقه، می‌توانید به مراکز خرید متعدد، مجتمع‌های تجاری، ایستگاه‌های اتوبوس و خیابان‌های اصلی دسترسی داشته باشید. قیمت خانه‌های مسکونی و آپارتمان‌ها در فاز ۳، در مقایسه با فاز‌های قبلی از قیمت بسیار مناسب‌تری برخوردار است. البته باید بدانید که امکانات رفاهی در این بخش هم بسیار قابل قبول‌تر تلقی می‌شود.
  • فاز ۴: در این بخش همانند فاز‌های ۱، ۲ و ۳ می‌توانید برج‌های مسکونی و ویلا‌هایی با متراژ بالا را خریداری کرده یا اجاره کنید. این فاز نیز از امکانات رفاهی خوبی برخوردار است. به گونه ای که برخی افراد برای اجاره روزانه ویلا در منطقه پردیس نیز اقدام می‌کنند.

خرید زمین در شهرک پردیس

همان‌گونه که بسیاری از افراد برای سرمایه‌گذاری یا حتی زندگی در پردیس، ویلا یا آپارتمان‌ها را خریداری می‌کنند، بسیاری هم با خرید زمین سعی می‌کنند، در این زمینه فعال باشند. خرید زمین و ساخت خانه یا ویلا در پردیس، می‌تواند بسیار سودمندانه باشد؛ چرا که قیمت زمین در این شهرک بسیار مناسب است. اگر شما هم قصد خرید زمین در شهرک پردیس را دارید، بهتر است ابتدا همه چیز را بررسی کرده و سپس فاز‌های مسکونی آن را در ‌نظر بگیرید. این کار باعث می‌شود تا خریدی که انجام داده‌اید، هوشمندانه‌تر بوده و نتیجه مطلوبی بدهد.

مسکن مهر در پردیس تهران

دولت برای آنکه اغلب افراد بتوانند از امکانات خوب این شهرک برخوردار شوند، مسکن مهر پردیس را احداث کرده است. البته این خانه‌ها، در فاز‌های مسکونی قرار دارند و برای خرید باید به آن‌ها مراجعه کنید.

امکانات شهر پردیس

این منطقه دارای امکانات متعددی است که در ادامه به ذکر آن‌ها خواهیم پرداخت:

  • مراکز ورزشی: مجتمع نام‌آوران، آکادمی‌تناسب اندام ایرانیان، باشگاه بدنسازی خلیج فارس و مجموعه شهدای گمنام از مراکز ورزشی شهرک پردیس هستند.
  • مراکز درمانی: می‌توان از درمانگاه مهرجرد، مرکز بهداشت و درمان پردیس، بیمارستان شفا و درمانگاه کوثر به‌عنوان مهم‌ترین مراکز درمانی این منطقه نام برد.
  • مراکز خرید: پاساژ نیما، پاساژ الماس، پاساژ امید، مجتمع تجاری بهارستان و گلستان، پاساژ گل‌ها و بسیاری از مجتمع‌ها و پاساژ‌های دیگر، از مراکز خرید شهرک پردیس هستند.
  • مساجد و مراکز دینی: امام‌زاده سلطان مهر، مسجد خرمدشت، مسجد امیر‌المومنین و مسجد جامع الغدیر، به‌عنوان مراکز دینی این شهر شناخته می‌شوند.

سخن پایانی

از آنجایی‌که شهرک پردیس به تهران نزدیک بوده، امکانات رفاهی بسیاری داشته و از آب‌و‌هوای معتدل و خوبی برخوردار است، می‌توان آن را یکی از بهترین شهرک‌های اطراف تهران برای زندگی و حتی سرمایه‌گذاری دانست. با‌توجه به آنکه قیمت مسکن، خانه، ویلا، آپارتمان و حتی زمین در این منطقه بسیار مناسب است، اغلب افراد سعی در سرمایه‌گذاری در این شهرک را دارند. البته اگر شما هم می‌خواهید چنین کاری را انجام دهید، می‌توانید از املاک امرتات کمک گرفته و با‌توجه به فاز‌های پردیس، بهترین مورد را انتخاب کنید. املاک امرتات سال‌ها است که در زمینه فروش و اجاره ویلا در مناطق مختلف فعالیت می‌کند. بنابراین برای خرید زمین یا خرید ویلا در پردیس ، خرید ویلا در دماوند ، رودهن، مهرآباد و … می‌توانید به املاک امرتات اعتماد کرده و از فایل‌های موجود در این سایت دیدن کنید. همچنین می‌توانید برای دریافت مشاوره با کارشناسان مجموعه در تماس باشید.

عضویت
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها