با استفاده از تجربیات کوهنوردان حرفه ای چگونه کوهپیمایی کنیم؟

با استفاده از تجربیات کوهنوردان حرفه ای چگونه کوهپیمایی کنیم؟

ورزش کوهنوردی که امروزه برای همه مردم امکان پذیر است، علاوه بر ورزش بودن نوعی تفریح فوق العاده است که باعث سلامت روح و جسم ما می‌شود. بهترین زمان برای کوهنوردی فصل بهار می‌باشد، زیرا هم از نظر آب و هوا و هم از نظر مدت زمان که روز ها بلند تر از شب ها است، بهتر می‌باشد. در فصل بهار با اینکه هوا بسیار معتدل می‌باشد، اما روی قله برخی کوه ها برف به چشم می‌خورد. در ادامه مطلب ما از گفته های کوهنوردان حرفه ای استفاده کرده ایم، تا شما را بیشتر با این ورزش آشنا و راهنمایی کنیم. در ادامه همراه ما بمانید.

با استفاده از تجربیات کوهنوردان حرفه ای چگونه کوهپیمایی کنیم؟

به چه صورت بعضی وسایل را در کوهنوردی خشک نگه داریم؟

وقتی که در کوهنوردی قصد شب مانی را داشته باشید، بی شک در هنگام خواب دو وسیله مهم شما مانند جوراب و دستکش در طول کوهنوردی خیس می‌شود. یک راه معمول برای این کار این است که آن ها را از بدن خود خارج کنیم و در داخل جیب های کیسه خواب قراردهیم تا در مدت زمان خواب شما خشک شود.

اما یک راه حل بهتر که پیش روی شما هست، این است که می‌توانید یک دستکش و جوراب دیگر همیشه همراه خود داشته باشید. همچنین در مدت زمان کوهنوردی کفش شما حتما خیس می‌شود، برای خشک شدن کفش هایتان شما می‌توانید آن ها را در داخل جیب کیسه خواب خود قرار دهید تا در مدت زمان خواب شما خشک شود.

بسته بندی حرفه ای در کوهنوردی چگونه است؟

ممکن است وسایل شما در طول کوهنوردی خیس شوند، برای جلوگیری از خیس شدن بهترین راه حل این است که تمامی وسایلتان را در کیسه ای پلاستیکی قرار دهید. برای سنگین نشدن کوله، و همچنین سلامت جسمیتان وسایل خود را در بخش های مختلف کوله تقسیم کنید، و از قرار دادن وسایل در یک قسمت کوله جدا خودداری کنید.

با استفاده از تجربیات کوهنوردان حرفه ای چگونه کوهپیمایی کنیم؟

همچنین وسایلی که ضروری تر و مورد نیاز تر است را در قسمت بالایه کوله روی وسایل دیگر قرار دهید تا در صورت نیاز سریع و راحت به آن ها دسترسی داشته باشید. همراه داشتن وسایل غیر ضروری در هنگام کوهنوردی باعث آسیب رساندن به شما می‌شود، پس از همراه داشتن این وسایل خودداری کنید.

چه خوراکی هایی برای کوهنوردی مناسب تر است؟

این بخش بستگی به علایق شما به خوراکی ها است، اما به این نکته توجه داشته باشید که خوراکی هایی که مصرف می‌کنید باید مقوی باشند تا شما در طول کوهنوردی دچار خستگی یا ضعف نشوید.

یکی از بهترین انتخاب ها سبزیجات هستند، که هم مصرف آن ها لذت بخش بوده و برای بدن مفید است، و همچنین مدت زمان نگهداری آن ها از بقیه مواد بیشتر است. یه نکته مهم برای اینکه مدت زمان عمر خوراکی ها بیشتر شود این است که، موادی که داخل آن ها هوا دارد، هوای داخل آن را خارج نمایید.

چه کسانی توانایی آموزش کوهنوردی را دارا هستند؟

یکی از ویژگی های این ورزش بی نظیر، هیجانی و ماجراجو بودن آن است، که اکثر افرادی که با این دو گزینه رابطه خوبی برقرار نمی‌کنند نمی‌تواند ورزش کوهنوردی را آموزش ببینند.  کوهنوردی برای بالا بردن قدرت، کسب آمادگی های قلبی و عروقی و تعادل بسیار مناسب می‌باشد. این ورزش گاهی به دلیل سختی مورد توجه مردم قرار نمی‌گیرد.

با استفاده از تجربیات کوهنوردان حرفه ای چگونه کوهپیمایی کنیم؟

چگونه وسایل خود را به راحتی بسته بندی کنیم؟

یکی از نکات مهم در بسته بندی کیسه خواب این است که، قسمت خارجی آن به سمت بیرون باشد، زیرا از دو آسیب مانند خیس نشدن کیسه خواب و همچنین نفوذ نکردن هوا جلوگیری می‌کند، زیرا وارد نشدن هوا باعث کمتر جا گرفتن کیسه خواب می‌شود، زیرا کیفیت پارچه مصرف شده در قسمت خارجی کیسه خواب با کیفیت تر می‌باشد.

آشنایی با دیدنی های تهران

از وسایل الکترونیکی که در کوهنوردی حتما باید همراه خود داشته باشید می‌توان به جی پی اس، تلفن همراه، همراه با یک باتری اضافه اشاره کرد. از وسایل دیگر مهم در این ورزش می‌توان کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی و یک چراغ قوه را نام برد، زیرا در طول زمان کوهنوردی استفاده می‌شوند.

نکته ای مهم که در فصل بهار کوهنوردی به کار می‌آید چیست؟

یک نکته ای که به کوهنوردان همواره توصیه می‌شود این است که تغییرات بزرگ به معنی مشکلات بزرگ تر هستند. در فصل پاییز و زمستان حوادثی مانند وقوع بهمن و… وجود دارد، که همیشه به آن ها توجه می‌شود. اما در دو فصل بهار و تابستان به دلیل متعادل بودن هوا به دلیل وجود نداشتن این حوادث، توجهی به بعضی نکات نمی‌شود. یکی از حوادثی که در بهار و تابستان ممکن است رخ دهد این است که هوا به صورت ناگهانی تغییر کند و مشکلاتی جدی را به وجود آورد.

با استفاده از تجربیات کوهنوردان حرفه ای چگونه کوهپیمایی کنیم؟

وسایل ضروری که در طول زمان کوهنوردی لازم است، چیست؟

اولین و مهم ترین وسیله که شما را در طول کوهنوردی همراهی می‌کند و باعث سلامت شما می‌شود، لباس مناسب می‌باشد. لباس های مخصوص کوهنوردی از جنسی است، که در گرما و سرما از بدن ما حفاظت می‌کند و همچنین دارای کیفیتی است که آسیب رسیدن به بدن جلوگیری می‌کند.

یکی دیگر از وسایلی که بسیار مورد نیاز برای کوهنوردان است، فلاسک برای آماده کردن چای یا نوشیدنی هایی مانند قهوه و نسکافه می‌باشد، که بیشتر کوهنوردان همیشه همراه خود دارند. البته فلاسک بهتر است در سایز های کوچک برای کوهنوردی خریداری شود.

چگونه به خود برای روز های سخت کوهنوردی انگیزه دهیم؟

اولین کاری که شما برای انگیزه گرفتن می‌توانید انجام دهید این است که ذهن خود را خالی کنید، نفس عمیق بکشید و به اطراف خود با دقت نگاه کنید. فکر کردن به اینکه شما چه آدم خوشبختی هستید که الان در این شرایط قرار دارید، و فکر کردن به عظمت و زیبایی یک کوه برای انرژی و انگیزه دادن به خود بسیار مؤثر می‌باشد.

چگونه خود را از قبل برای یک صعود تابستانی آماده کنیم؟

در فصل بهار که آب و هوا متغییر و نه چندان خوب است بهترین زمانی است که شما می‌توانید آموزش های کوهنوردی را آموزش ببینید. همچنین در طی سال آب و هوایی مساعد برای رسیدن به قله و صعود نخواهیم داشت، برای همین موضوع بهتر است کمی از سختی های کونوردی را بچشید تا برای شما تجربه شود.

لیدر و راهنمانایان کوهنوردی همیشه برنامه ریزی های مناسب را قبل از صعود بررسی می‌کنند، اما برای شما بهتر است که خودتان یک نقشه از مسیر که برای کوهپیمایی انتخاب شده است را برای خود تهیه کنید. لیدر ها برای کوهپیمایی از نشانه هایی که در مسیر وجود دارد استفاده می‌کنند و با اکثر مسیر ها آشنایی دارند، شما با یادگیری این نشانه ها می‌توانید در هنگام صعود احساس امنیت و آرامش را تجربه کنید.

آخر هفته ها تو تهران کجا بریم؟

بهتر است شما از قبل برای صعود های خود برنامه ریزی کنید تا آمادگی لازم را برای صعود پیدا کنید. یادگیری این مهارت ها شما را برای آمادگی برای کوهنوردی و صعود کمک می‌کند تا بهتر این ورزش هیجانی را انجام دهید، البته این آموزش ها فقط کمی از مهارت ها در کوهنوردی بود.

چگونه خود را برای کوهنوردی اخر هفته آماده کنیم؟

سعی کنید تمام کار هایی که در طول هفته می‌خواهید انجام دهید را تا اخر هفته انجام دهید. بهتر است از نظر آب و هوا اخر هفته را بررسی کنید تا در کوهنوردی اخر هفته مشکلاتی برای شما رخ ندهد، معمولا برای پیش بینی آخر هفته روز های چهارشنبه و پنج شنبه را مورد بررسی قرار می‌دهند.

با استفاده از تجربیات کوهنوردان حرفه ای چگونه کوهپیمایی کنیم؟

اگر که متوجه شدید که آب و هوا متعادل است، باید خود را برای صعودی بسیار دلپذیر آماده کنید. البته به این نکته مهم توجه داشته باشید که کوهنوردی باید همراه افراد حرفه ای همراه با یک گروه انجام شود، زیرا کوهنوردی به صورت فردی مشکلاتی برای شما به وجود خواهد آورد.

بهترین از سراسر وب

عضویت
اطلاع از
guest

1 نظر
پرامتیازترین
جدیدترین قدیمی‌ترین
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها
تجهیزات سفر
امتیاز :
     

سلام سایت بسیار جالب و زیبایی دارید لطف می کنید اگه از وبسایت فروشگاه اسباب بازی ما هم دیدن کنین و نکات خودتون رو برای بهتر شدن سایت ما بدین
gamingtools
تجهیزات سفر
http://www.gamingtools.ir/M/92/تجهیزات-سفر/