معمای سفر ناتمام به دور زمین /ماجرای زنی که در آسمان ناپدید شد چیست ؟

“آملیا ارهارت” خلبان امریکایی نخستین زنی است که پرواز تک نفره در عرض اقیانوس اطلس انجام داده و از سوی رئیس جمهور امریکا تقدیر شده است؛ اما زندگی او پایان نامعلومی داشت.
 “آملیا ارهارت” خلبان امریکایی وقتی در دوم جولای سال ۱۹۳۷ به همراه “فرد نوتان” به قصد سفر به دور زمین به وسیله هواپیمای “لاکهید الکترا” بر فراز اقیانوس آرام در نزدیکی جزیره “هاولند” ناپدید شد و با وجود جستجوی زیاد هرگز اثری از او یافت نشد.
درباره مفقود شدن آملیا گمانه ها مختلفی مطرح شد؛ بسیاری معتقداند که سوخت هواپیمای وی تمام شده و او در آب سقوط کرده است. با این حال عده ای دیگر بر این باورند که وی یکی از جاسوسان فرانکلین روزولت بوده و توسط نیروهای ژاپنی منهدم شده است. تصور عده ای دیگر نیز بر این است که وی به سلامت در یکی از جزایر ژاپن فرود آمده است و تا آخر عمر را در آنجا سپری کرده است. با این حال اما دو سال بعد از گم شدن هواپیما، امیلیا ارهارت فوت شده اعلام شد،

“آملیا ارهارت”سوار بر هواپیما در ۲۵ ژوئن ۱۹۲۸؛ او در نوجوانی در جنگ جهانی اول به صورت داوطلبانه به‌عنوان پرستار مشغول به خدمت بود.

استقبال از “آملیا ارهارت” پس از پرواز بر فراز اقیانوس اطلس در لندن به سال ۱۹۳۲؛ او اولین زنی بود که پرواز تک نفره را در عرض اقیانوس اطلس انجام داد و به این خاطر “صلیب متمایز پرواز” را دریافت کرده است،

آملیا در کنار کاپیتان “ای.ان وایت” در انگلیس. ۲۵ ژوئن ۱۹۲۸؛ او در اکتبر سال ۱۹۲۲ رکورد جهانی را شکست و رکورد بلندترین ارتفاع پرواز زنان را به دست آورد.

پرواز آزمایشی آملیا پیش از پرواز نهایی از “اوکلند”. ۱۴ مارس ۱۹۳۷

آملیا در مقابل هواپیمای “لاکهید الکترا” همان که با آن مفقود شد؛ او در جوانی نزد یک مربی پرواز زن به نام “آنیتا اسنوک” در “لانگ بیچ” کالیفرنیا آموزش دید.

تقدیر “هربرت هوور”رئیس جمهور امریکا از آملیا در کاخ سفید. سال ۱۹۳۲

ملاقات آملیا با “هربرت هوور” رئیس جمهور امریکا در کاخ سفید. سال ۱۹۳۲

آملیا پس از پرواز به سمت ایرلند”. می ۱۹۳۲؛ ارهارت یکسال قبل با یک ناشر مشهور به نام جرج پالمر پاتنم ازدواج کرد. او با گذشت دو ماه از ازدواج‌شان موفق به پیمودن مسیر ساحل شرقی تا غربی آمریکا با هواپیمای شخصی خود شد.

عکس یادگاری آملیا با هواپیمای “لاکهیلد الکترا” در لس آنجلس. ۱۰ مارس ۱۹۳۷

عکس یادگاری آملیا با هواپیمای “لاکهیلد الکترا” در لس آنجلس. ۱۰ مارس ۱۹۳۷

آخرین تصویر از هواپیمای آملیا پیش از پرواز به سمت اقیانوس آرام، جایی که در نزدیکی جزیره “هاولند” ناپدید شد. ۱ جولای ۱۹۳۷

آملیا در کابین خلبان هواپیمای “لاکهیلد الکترا”؛ هواپیمایی که با آن مفقود شد. سال ۱۹۳۷

عکس یادگاری آملیا با هواپیمای موسوم به “دوستی” در “نیوفوندلند”. ۱۴ ژوئن ۱۹۲۸

پرواز آزمایشی آملیا پیش از آخرین پرواز. ۱۷ مارس ۱۹۳۷

آملیا در کابین خلبان هواپیما

پرواز آخر آملیا به سمت اقیانوس آرام. ۱ جولای ۱۹۳۷

آملیا ارهارت از پنجره هواپیما به عکاس نگاه می‌کند؛

“آمیلیا ارهارت” و “فرد نونان” پیش از پرواز آخر به سمت اقیانوس آرام. سال ۱۹۳۷
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات