معمای مرموز ترین بنای جهان حل شد؛ با مصر باستان مرتبط است

به نظر می‌رسد سرانجام پژوهشگران به راز استون‌هنج پی‌برده‌اند و دریافتند که این اثر تاریخی سنگی با مصر باستان ارتباط دارد.

 

نظریه اینگونه است که این مکان به عنوان نوعی تقویم باستانی ساخته شده است تا به انسان‌ها در تشخیص زمان‌های سال کمک کند.

 

شکل و ترتیب قرار گرفتن سنگ‌ها نیز تجسم سال است که به کمک آن می‌توانستند ترتیب روزها و هفته‌ها و ماه‌های سال را نگه دارند.

اما این تقویم مانند تقویم‌هایی که امروزه استفاده می‌کنیم نبوده است. این تقویم بر مبنای سال و تقویم خورشیدی بوده است. از تقویم خورشیدی مصریان باستان استفاده می‌کردند که در آن ماه و سال بر مبنای حرکت خورشید محاسبه می‌شود. هر هفته نیز ده روز بوده است و تعداد ماه‌های هر سال نیز از روال امروزی بیشتر بوده است.

استون‌هنج چیست؟

ستون‌های سنگی عظیم یا حلقه‌ای از سنگ‌افراشت‌ها در دشت سالزبری ویلتشر واقع در جنوب غربی انگلستان است.

 از دوران پیش‌ از تاریخ این میراث فرهنگی به‌جا مانده است و سنگ‌های آن حدود ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد در این مکان قرار گرفته‌اند.

در زمان‌های خاصی مردم از سال برای بازدید از این اثر تاریخی می‌روند. در انقلاب تابستانی و زمستانی زمانی که خورشید با فاصلهٔ میان سنگ‌ها هم‌خط‌ و هم‌راستا می‌شود.

 

پژوهش جدید چه می‌گوید؟

 

 

 

این پژوهش را پروفسور تیموتی داویل، استاد تاریخ دانشگاه بورنموث انجام داده است.وی می‌گوید احتمال دارد که استون‌هنج با الهام از فرهنگ مصر باستان بنا شده باشد چون مصریان باستان از تقویم خورشیدی استفاده می‌کردند و این روش رسمی آنها برای تعیین روز و ماه سال بوده است.تقویم خورشیدی هم بر مبنای انقلابین زمستانی و تابستانی و اعتدالین بهاری و پاییزی محاسبه می‌شود و این همان زمانی است که هر سال خورشید با سنگ‌های مشخصی از این مجموعه هم‌سو و هم‌تراز می‌شود.دارویل می‌گوید:”این تقویم عملکردی سرراست و قابل‌فهم داشته است”.”هر کدام از ۳۰ سنگ‌افراشت‌ سارسِنی که به صورت حلقه قرار گرفته اند یک روز از ماه را نشان می‌دهد و هر ماه سه هفته داشته و هر هفته ۱۰ روز بوده است”.

 

 

 

 

منبع خبر آنلاین
ممکن است شما دوست داشته باشید
عضویت
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها

Best replica watches at watchesmall.is, sale swiss rolex replicas, tag heuer, hublot and more.