کشف دندان یک ماموت پشمالو حین عملیات ساخت‌وساز

یک کارمند DGR Engineering در حال نظارت بر عملیات ساخت و ساز شلدون، آیووا، یک دندان ماموت پشمالو را دید که سپس با حفاری در محل کشف شد.

کار ساخت و ساز در یک ملک متعلق به یک کالج در آیووا منجر به کشف غیرعادی شد! دندانی از یک ماموت پشمالو که گمان می‌رود به بیش از ۲۰۰۰۰ سال پیش می‌زیسته است.

از DGR Engineering جاستین بلاووت گفت که در حال نظارت روی پروژه ایستگاه آسانسور برای شهر شلدون در ملکی متعلق به کالج جامعه شمال غربی آیووا بود که دندان عظیمی را دید که در اثر حفاری نمایان شد.

از مدت‌ها پیش بلاووت به فسیل‌ها علاقه داشت، در ابتدا شک داشت که این شیء، دندان ماموت باشد. اما درنهایت، صحت این حدس توسط تیفانی آدرین، مسئول مخزن دیرینه‌شناسی در دانشگاه آیووا تأیید شد.

 

 

در بیانیه خبری DGR Engineering آدریان گفت: «در آیووا کشف بقایای ماموت غیرمعمول نیست؛ اما زمانی که استخوان‌ها و دندان‌ها در فضای باز قرار بگیرند، می‌توانند از هم جدا بشن و به سرعت نابود شوند زیرا هنوز کاملاً فسیل نشده‌اند. این یک یافته عجیب، موفق و در عین حال خوشحال‌کننده بود».

آدریان نیز اشاره کرد که این دندان احتمالاً از زمان آخرین ماکزیمم یخبندان، که تصور می‌شود به بیش از ۲۰۰۰۰ سال پیش رخ داده، در زیر زمین بوده است.

DGR Engineering می‌گوید آدریان دستورالعمل‌هایی را برای حفظ صحیح دندان‌های کشف‌شده به مقامات ارائه کرد، زیرا خشک شدن بیش از حد و سریع این کشف، می‌تواند باعث متلاشی شدن آن شود.

 

 

سرپرست دانشگاه ایالتی تنسی شرقی، چیس ویدگا، گفت که این دندان ۱۱.۲ پوندی متعلق به یک ماموت بالغ است.ویدگا اضافه کرد: «این یک مولر سوم در فک بالای ماموت است که احتمالاً در سمت راست قرار داشته است. بر اساس میزان ساییدگی، این حیوان احتمالاً در اوایل دهه ۳۰ زندگی خود بوده که عمرش به پایان رسیده است».

 

منبع خبر آنلاین

بهترین از سراسر وب

عضویت
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها