کتیبه های بابل باستان را با ترجمه و بیوگرافی روی گوگل ببینید!

کتیبه های بابل باستان را با ترجمه و بیوگرافی روی گوگل ببینید!   جستجوگر گوگل در ایده جدید خود می خواهد گنجینه بسیار با ارزش کتیبه های دو هزار (۲٫۰۰۰) ساله را به صورت تصاویر دیجیتال همراه با رونوشت، و بیوگرافی در اختیار همه علاقمندان سراسر دنیا قرار دهد.

کتیبه های بابل باستان را با ترجمه و بیوگرافی روی گوگل ببینید!   بهنوش خرم روز: قرار است طی چند ماه آینده، کتیبه های بحرالمیت به سادگی در اختیار همه افراد در سراسر زمین قرار گیرد. دسترسی به آنها به قدری راحت خواهد بود که روی صندلی خانه خود بنشینید و روی نمایشگر رایانه خود آن ها را تمام و کمال ببینید. این ایده تازه گوگل برای دیجیتال کردن گنجینه های قدیمی است که نمی توان قیمتی برای آن ها گذاشت.به عنوان اولین گام، گوگل می خواهد با سی هزار نسخه به جا مانده از بابل باستان شروع کند. این قطعات قدیمی ترین نسخه از ده فرمان هستند و به گزارش پاپ ساینس، این اولین باری است که تمامی این قطعات عکسبرداری می شوند.شرکت آمریکایی مگاویژن برای عکسبرداری از این گنجینه عظیم، نوعی فناوری عکاسی با وضوح بالا ابداع کرده است. مسئولین این پروژه مدعی شده اند که کیفیت عکس ها به حدی خوب است که نگاه کردن به آن ها درست مانند تماشای اصل گنجینه از فاصله نزدیک خواهد بود. بدین ترتیب، نه تنها همه افراد علاقمند در سراسر دنیا می توانند به آسانی به این آثار باارزش دسترسی داشته باشند و آن ها را تماشا کنند، که این کتیبه ها و طومارهای دو هزار ساله هم بیشتر در امان خواهند ماند، چون دیگر در معرض نور و هوا برای تماشای افراد قرار نخواهند گرفت.

همچنین بخوانید:  صنعت و هنر در عصر ديرينه سنگي ( حجر قدیم )

کتیبه های بابل باستان را با ترجمه و بیوگرافی روی گوگل ببینید!   همچنین، به محض این که این پروژه عظیم به پایان برسد، مطالعه این کتیبه ها و گنجینه باستانی بسیار بسیار تر خواهد شد. به علاوه گوگل قرار است برای هر عکس، ترجمه، بیوگرافی و رونوشت هم تهیه کند. بنابراین لازم نیست یک کارشناس یا متخصص باشید تا از آن ها سر در بیاورید. – خبرآنلاین

انی کاظمی

مؤسس تاریخ ما | علاقه‌مند یا عاشق کنکاش در تواریخ ملل، ادیان و مذاهب، تاریخ و فلسفه می‌باشم | همواره این امید را داشته‌ام که بتوانم یک گام مثبت در راستای بهبود وضعیت فرهنگی کشورم، همچنین بهبود حافظه تاریخی مردم کشورم بردارم | از طریق کلیه شبکه های اجتماعی با نام‌کاربری enikazemi می‌توانید با من در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

5
دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
دنبال کردن
میلاد
مهمان
میلاد

اگر برای کتیبه های ایرانی هم انجام بشه واقعا محشره !!!

آرتا
مهمان
آرتا

ممنون از شما ،به نظرم ایده جالبیه کاش میشد درباره ی مه ر هاشون هم اطلاعات داشته باشیم .

رامین
مهمان
رامین

این چندان مهم نیست مهم کتیبه های ۱۲ گانه بابل هستند که مربوط به ۴۰۰۰ سال قبل میشوند گویا و افسانه هایی مثل طوفان نوح و از این قبیل در اون نوشته شده که بعدها در ادیان ابراهیمی کپی شده!!!

هاست لینوکس
مهمان
هاست لینوکس

ممنونم بابت مطالب مفیدی که قرار میدید!