۹ تا از کشف های شانسی که کاشفان خود را پولدار کردند

آیا تا به حال آرزو کردید که صندوق پر از طلا و یا یک تکه از الماس بزرگ پیدا کنم یک شبه پولدار شوم؟ اگرچه فکر کردن به یک شبه پولدار شدن کار خوبی نیست؛ اما افرادی در جهان بودند که به طور کاملا تصادفی، چیزی با ارزش که به نظر بقیه مفت نمی ارزیدند را پیدا کردند و یک شبه ثروتمند شدند. در این پست قصد داریم کشف های شانسی را برای شما معرفی کنیم که کاشفان خود را پولدار کردند.

 

۱. دیوار سکه

دیوار سکه

دیوار خانه ای در پنسیلوانیا آمریکا از سکه ساخته شده بود و این خانه ۲۰ سال توسط بچه های یک زوج که در آنجا زندگی می کردند رها شده بود.

بعد از مدتی، بچه های این زوج تصمیم می گیرند تا با هم به داخل این خانه متروکه بیایند و تجدید خاطرات کنند. آنها به محض وارد شدن به داخل خانه، متوجه ریخته شدن سکه هایی بر زیر دیوار یک قسمت از خانه شدند. این دیوار با تکانی کوچک فرو ریخت و تپه هایی از سکه بر روی خانه آنها سرازیر شد.

ارزش پولی این سکه ها به تنهایی چیزی حدود ۸ هزار دلار بود؛ اما چون بیشتر این سکه ها متعلق به سالهای ۱۷۹۳ تا ۱۸۵۷ بودند، ارزش عتیقه ای آنها به ۲۰۰ هزار دلار رسید و بعد هم این بچه ها آنها را فروختند و یک پول مفت و راحت را به دست آوردند.

 

۲. سنگ طلا

سنگ طلا

بعضی از افرادی که در استرالیا زندگی می کنند، خیلی دوست دارند تا یک طلایاب و یک بیل را بگیرند و به سمت بیابان بروند تا شاید بتوانند چیزی با ارزش پیدا کنند. یکی از این افراد توانسته به مقصودش برسد و وقتی داشته با طلایاب خود در ویکتوریا استرالیا بازی می کرده، طلایاب صدا می دهد و بعد او زمین را می کَند و در نهایت او به مقدار زیادی سنگ از جنس طلا می رسد که بزرگترین آن ۵ کیلوگرم وزن داشته و همچنین ۳۰۰ هزار دلار ارزش داشته.

این مرد خیلی خوش شانس بوده، چون این منطقه چندین بار توسط افراد مختلف، جست و جو شده بود اما چیزی پیدا نشده بود.

 

۳. سومین تخم مرغ سلطنتی

سومین تخم مرغ سلطنتی

یکی دیگر از کشف های شانسی بر می گردد به کشف تخم مرغ سلطنتی. مردی ناشناس در غرب آمریکا، زندگی خودش را از طریق خرید و فروش چیزهای دست دوم می گذراند. روزی او یک تخم مرغ طلایی را که با جواهرات تزئین شده بود را با قیمت ۱۴ هزار دلار می خرد و امیدوار بود که با فروش دوباره آن، ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ دلار سود کند.

او قبل از فروش تصمیم می گیرد تا تخم مرغ را پیش یک عتیقه شناس حرفه ای ببرد تا از ارزش این جنس مطمئن شود. بعد از بررسی ها معلوم شد که این تخم مرغ درواقع سومین تخم مرغ سلطنتی از ۵ تخم مرغ فابرژه روسی می باشد.

در نهایت این جناب، این تخم مرغ را به قیمت ۳۳ میلیون دلار به یک کلکسیونر فروخت و خیلی بیشتر از آن چیزی که فکرش را می کرد سود کرد.

 

۴. یک سنتی سال ۱۹۷۴

یک سنتی سال 1974

یک کارمند برای پسر خودش “رَندی” یک مجموعه کوچک از سکه ها را به ارث گذاشت و از دنیا رفت. رندی این سکه ها را در داخل یک پاکت ساندویچ می گذارد و به سن دیگو نقل مکان می کند و این سکه ها ۲۰ سال در گوشه انبارش باقی می مانند.

او بعد از ۲۰ سال، به صورت شانسی کیسه سکه ها را پیدا می کند و آن را به یک عتیقه شناس نشان می دهد. عتیقه شناس بعد از بررسی می فهمد که یکی از این سکه های نقره ای، یک عتیقه کامل است.

این سکه در سال ۱۹۷۴ از آلومینیوم درست شده بود و فقط ۱۰ تا از آنها به طور آزمایشی تولید شده بود. البته گفته می شد که همه آن ده سکه بعد از تولید، جمع آوری شدند. اما خب این یکی باقی ماند و ۲۵۰ هزار دلار هم ارزش داشت.

رندی داشت پولدار می شد که یهو دولت آمریکا به مسئله ورود کرد و گفت این جزو اموال دولتی به شمار می رود و بعد هم سکه را از رندی گرفت و داخل موزه قرار دادند.

 

۵. نقاشی قدیمی

نقاشی قدیمی

در سال ۱۹۰۸ تاجری به نام کریستین نیکولای، یک تابلو نقاشی را خرید که به او گفته بودند برای وینسنت ونگوگ است. اما بعد از اینکه آن را پیش عتیقه شناس می برد، عتیقه شناس به او می گوید که این اثر ونگوگ نیست، چون امضای وی در تابلو دیده نمی شود. آقای نیکولای هم عصبانی می شود و نقاشی به گوشه ای انباری پرت می کند و دیگر سراغ آن نمی ورد.

وقتی نیکولای از دنیا می رود، وارثین او این نقاشی را بیرون می آورند و دوباره آن را پیش عتیقه شناس می برند. معلوم می شود که این نقاشی “غروب در ماد ماژور” نام دارد که کار اصلی خود وینسنت ونگوگ است و حدود ۵۰ میلیون دلار ارزش دارد و اینگونه بود که یکی دیگر از کاشفان با یکی دیگر از  کشف های شانسی دیگر پولدار شد.

 

۶. کامیک اکشن

کامیک اکشن

فکر کنم تا الان همه فهمیده باشند که برای پولدار شدن، صد در صد لازم نیست تا حتما پول و طلا و جواهر پیدا کنیم و بعضی وقتها یک تیکه کاغذ هم می تواند چندین برابر آن ارزش داشته باشد. مانند همین اکشن کامیک (Action Comic) که در سال ۱۹۳۸ چاپ شده.

قضیه این کامیک این است که فردی به نام دیوید گونزالس از مینه سوتا یک خانه قدیمی را به ارزش ده هزار دلار می خرد تا آن را بازسازی کند و دوباره بفروشد تا سودی بکند. اما وقتی داشته دستش را به داخل سوراخی در داخل این خانه می کرده، یک کامیک پیدا می کند که همان کامیک اکشن از سال ۱۹۳۸ است که فقط صد عدد از آن چاپ شده بود و از اولین داستان های کامیکی سوپرمن به شمار می رود.

در نهایت هم دیوید این کامیک را به قیمت ۱۷۵ هزار دلار به یک مجموعه دار می فروشد و کلی سود می کند.

 

۷. چکش گمشده

گنجینه سربازان روم باستان

در سال ۱۹۹۲ کشاورزی به نام پیتر واتلینگ چکش خودش را گم می کند و از دوستش اریک درخواست می کند تا فلزیاب خودش را بیاورد تا چکش را پیدا کنند. اریک هم در همان محوطه مشغول گشت زدن می شود که ناگهان دستگاه فلزیاب صدا می دهد. اریک در مرحله اول یک سکه پیدا می کند و تشوق می شود تا باز هم زمین را بکند. در نهایت او به مقدار زیادی طلا و جواهر و دستبند و چیزهای دیگری را پیدا می کند و بعد هم به دولت خبر می دهد.

بعد معلوم می شود که این گنجینه مربوط به سربازهای روم باستان بوده که ۱۵ میلیون دلار ارزش دارد. اریک به دلیل تحویل دادن این گنجینه به دولت، ۲,۲۰۰,۰۰۰ دلار پاداش می گیرد و آن را با دوستش یعنی پیتر واتلینگ تقسیم می کند.

 

۸. پیمان نامه استقلال آمریکا

پیمان نامه استقلال آمریکا

مردی از پنسیلوانیا آمریکا یک نقاشی را از حراجی به قیمت ۴ دلار می خرد. او از خود نقاشی خیلی متنفر بود، اما از قاب نقاشی خوشش آمده بود و به همین خاطر قاب را باز می کند تا نقاشی را عوض کند اما در زیر نقاشی، یک سند کهنه را می بیند.

او این سند را به نزد یک متخصص می برد و بعد از بررسی ها، معلوم می شود که این سند درواقع یک کپی دستی از پیمان نامه استقلال آمریکا از سال ۱۷۷۶ است که فقط ۲۵ تا از آن وجود داشت و قیمت آن بیشتر از ۲ میلیون دلار است.

در نهایت این مرد توانست این کشف شانسی خودش را به قیمت ۲,۴۰۰,۰۰۰ دلار به فروش برساند.

 

۹. سهام کوکا کولا

در سال ۲۰۰۸ مردی به نام تونی مورآن، یک بسته از کاغذهای مختلف را از یک حراجی به قیمت ۵ دلار می خرد. او بعد از گذشتن در بین این کاغذها، یک سند کاغذی که ۱۶۲۸ سهام از شرکت نفتی  پالمر را داشته و در سال ۱۹۲۴ صادر شده بود را پیدا می کند.

از تاریخ صدور این سهام، شرکت پالمر با یک کمپانی دیگر ادغام شده بود و بعد هم آن کمپانی دوباره و دوباره با شرکت های دیگر ادغام شده بود تا اینکه همه آنها توسط شرکت کوکا کولا خریداری می شوند. بعد وکیل تونی به او خبر داد که او ۱۰۸ میلیون سهام در کوکا کولا دارد که ۱۳۰ میلیون دلار می ارزد.

کوکا کولا اصلا از این خبر خوشش نیامد و گفت که تمام این ادعاها احمقانست و وکیل های خودش را خبر کرد و یک دعوای حقوقی راه افتاد.

متاسفانه تونی در سال ۲۰۱۰ از دنیا رفت و خانواده او پرونده را در دادگاه ادامه دادند و دعوای حقوقی تا به امروزه ادامه دارد.

منبع تاپ تن
عضویت
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها