نکات عجیب در ساخت اهرام مصر

نکات عجیب در ساخت اهرام مصر

 

چندی پیش دانشمندان و در یکی از معروف ترین اهرام مصر ۲  حفره ی بزرگ خالی پیدا شده است که ذهن دانشمندان را به مشغول کرده اند چون دلیل ساختن این دو فضای خالی نامشخص است. این هرم در زمان یکی از ی مصر در سال های ۲۴۰۰ اتا ۲۵۰۰ سال قبل از مسیح ساخته شده است و در منطقه ی جیزه در نزدیکی شهر قرار دارد. هرم خئوپس ۱۴۰ در ارتفاع دارد و دارای چندین گذرگاه است که یکی از گذرگاه ها از بقیه بزرگ تر است وارتفاعی برابر ۸ متر دارد و حفره ای که به تازگی کشف شده است دقیقا روی این گذرگاه قرار دارد. گفته می شود که ساخت هرم خئوپس ۲۰ سال طول کشیده است .

 

نکات عجیب در ساخت اهرام مصر

یکی از محققین در این رابطه گفته است که در هیچ کدام از تا به حال چنین حفره ای مشاهده است.و اصلا پیش بینی بوده است. البته یکی از فرضیه هایی که درباره ی ساخت این حفره ها وجود دارد این است که به خاطر جلوگیری از فرو پاشی و ریزش هرم ساخته شده است که هنوز تایید است. البته از آن جایی که سقف این هرم بسیار باریک است این فرضیه را بعضی از دانشمندان رد کرده اند آن ها گفته اند که فضایی با این عظمت بعید است که برای نگه داشتن سقف ساخته شده باشد.

در رابطه با جنس اهرام مصر باید گفت که بعد از تحقیقات زیادی که دانشمندان و باستان شناسان آمریکایی و فرانسوی انجام دادند متوجه شدند که مصری ها این اهرام را با ریختن بتون در بلوک ساخته اند. این برخلاف تصور عموم بود که فکر می کردند این اهرام از صخره درست شده اند، حتی مشخص شده است که بخشی از این اهرام از آهک درست شده اند.

همچنین بخوانید:  زندگی پس از مرگ در مصر باستان

همواره گفته می‌شود که فرازمینی ها در ساخت این اهرام دست داشته اند یکی از دلایل این است که در ساخت این اهرام از سنگ هایی استفاده شده است که حتی تا فاصله ی ۳۰۰ کیلومتری از این اهرام هم سنگ هایی از این جنس دیده نشده است با توجه به حجم و وزن این سنگ ها، آن ها باید با وسایل مدرنی حمل می شده اند که در آن زمان و با ابزار محدود آن زمان اصلا جور در آمده است.

 

نکات عجیب در ساخت اهرام مصر

 

 

یکی از موارد جالب در رابطه با اهرام مصر این است که مواد در آن دیر تر فاسد می‌شوند مثلا اگر مقداری آب را در ظرفی بریزید و آن را در داخل هرم قرار بدهید می بینید که خواص آن تغییر کرده است. برای مثال اگر آبی آلوده را در طرفی در داخل هرم قرار بدهید، بعد از مدت چند هفته می بییند که این آب کاملا ضد عفونی شده است! و حتی خانمی ادعا کرده است که با خوردن این آب چهره ای جوان تر پید کرده است!

در یک آزمایش مشابه دیگر، موادی که زود فاسد می شوند مانند گوشت را در داخل هرم قرار دادند. آن ها متوجه شدند که اگر این مواد را در وسط هرم قرار بدهند، حتی بعد از گذشت ماه ها و سال ها فاسد نمی شود و همچنان قابل خوردن است!

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن