تاریخ شهر مالت

تاریخ شهر مالت

 

 

مدینه «» نماد یک شهر اصیل فراموش شده است؛ شهری که زمانی مرکز رفت و آمد خانواده های سرشناس و مهم بود اما امروز دیگر کمتر کسی حاضر است آنجا را برای سکونت خود انتخاب کند. بازگشت این مدینه به شکوه پیش از سال ۱۵۳۰ یک رویاست که مقامات محلی در سر می پرورانند. مدینه یک است که احتمالا نخستین بار توسط - که یکی از تبار بودند- در حدود سال ۷۰۰ پیش از میلاد مورد استفاده قرار گرفت. ساخت و سازهای شگفت انگیز این منطقه توسط و صورت گرفت.

 

در میانه دهه ۱۵۰۰ ها به این منطقه وارد شدند و اینجا را تبدیل به پایتخت مالت کردند اما بعد از آن این شهر تبدیل به یک شهر خاموش شد که به شهرت پیدا کرد. این شهر باستانی که امروز در شمال جزیره مالت قرار دارد، امروزه تلاش های بسیاری برای بازسازی آن صورت گرفته تا بار دیگر بتوان زندگی را به آن بازگرداند. با افزایش تعداد گردشگران امید می رود که شهر بار دیگر رونق بگیرد، اما راه درازی در پیش است.

بابک زارع

بابک زارع هستم | نویسنده و مدیر وب‌سایت تاریخ ما | از ایام کودکی علاقه بخصوصی به تاریخ (بخصوص تاریخ ایران) داشتم | امیدوارم با مطالبی که با دیگر دوستان در سایت تاریخ‌ما قرار می‌دهیم مثمر ثمر واقع شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن