کیم ایسابو

کیم ژنرال و سیاستمدار شیلا در قرن ششم میلادی بود. او همچنین با لقب تجونگ نیز شناخته می شود.امروزه او به دلیل نقشش در زیر سلطه درآوردن ملت که در جزیره زندگی می کردند ؛ در یادها مانده است. بعضی از کره ای ها معتقدند که این ملت جزیره نشین شامل صخره های مورد مناقشه ی لیانکورت ( در کره ای؛ تاکشیما در ژاپنی) می باشد. اگر چه وی اغلب با نام ایسابو شناخته می شود؛ نام خانوادگی او در کتاب سامگوک ساگی کیم ذکر شده است. او چهارمین نسل از نوادگان می باشد که این مورد به طور مستقیم ثابت می کند که نام خانوادگی وی کیم بود.
کیم ایسابو
اما در سامگوک ساگی نام وی وی پارک آی جونگ ذکر شده است
دوران فعالیت:
در خلال سلطنت و در سال ۵۰۵؛ ایسابو به عنوان فرماندار سیلجیک منصوب شد. در زمان فرمانداری بر منطقه ی گسترده تر گانگ وون بود که او هفت سال بعد تصمیم گرفت به یوسان لشکر کشی کند.
بعدها او به عالی ترین قدرت نظامی دست یافت و این مقام را در حدفاصل بین سال های ۵۴۱ تا ۵۶۲ حفظ نمود.در این زمان او از گسترش خاک در درون سرزمین های سابق گوگوریو و و رسیدن آن به شمال در منطقه ی هامگیونگ کنونی لذت می برد. بعلاوه او دستور تصرف دِ را صادر نموده و با این کار عملا اتحادیه ی را به پایان راه خود رسانده و مالکیت شیلا را در جنوب شرقی شبه جزیره کره مستحکم نمود.
کیم ایسابو
کشتی جستجو:
یک کشتی جستجوی فرماندهی در کره جنوبی به نام او؛ ایسابو؛ نام گذاری شده است. به دلیل نام این کشتی؛ دولت به آژانش ملی جستجوی دریایی دستور داده است تا در هرگونه همکاری یا گشت که این کشتی حضور داشته باشد؛ شرکت نکنند.

همچنین بخوانید:  پادشاه گائه رو

کیم ایسابو

کیم ایسابو

امیر سیروس پور

امیر سیروس پور هستم.علاقمند به تاریخ شبه جزیره ی کره.امیدوارم بتونم کمکی در شناخت تاریخ این منطقه ی کهن بکنم.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن