کیم جون

کیم جون (؟-۱۲۶۸) که با نام کیم این جون یا نیز شناخته می شود، نهمین رهبر نظامی بود که در خلال اواخر دوران رژیم نظامی حکمرانی می کرد.

زندگی نامه:

پدر وی برده ای به نام کیم یو سونگ بود که با همراه برده ای دیگر به نام به ارباب خودشان چوی چونگ هونگ خیانت کرده و علیه وی شوریدند.کیم جون برادر دیگری به نام کیم سونگ جون نیز داشت که بعدها به تغییر نام داد.او در اسب سواری و تیراندازی عالی بود.در سال ۱۲۸۵، توسط کیم جون و (۱۲۱۱-۱۲۸۹) کشته شده و برانداخته شد.کیم جون به حاکم نظامی جدید گوریو تبدیل گشته و بعد از مدتی کوتاه، گوریو جنگ با مغول ها را به پایان رساند.
اما قدرت کیم جون از اسلاف گذشته اش بسیار ضعیف تر بود زیرا رژیم وی تنها توسط عده ای قلیل از طرفداران که با کودتا همراهی کرده بودند، پایدار مانده بود.کیم جون به پافشاری به جنگ به مغول ها ادامه داد و در این زمینه و به منظور تقویت قدرت خود،او شروع به دادن قدرت به خویشاوندان خود کرد.این موضوع سبب فساد و نبردهای خشونت آمیز با تعدادی اندک از حامیان رژیم شد. که فرزند خوانده کیم جون بود،با ثروت و شخصیت کیم چانگ مشکلاتی داشت.
جدید که همان بود،با کیم جون و محققینی که به صلح با مغول های در حال قدرت گرفتن اصرار داشتند مخالف بود.در سال ۱۲۶۸، او توسط گروه نظامی سامبیول چو و به دستور ایم یون ترور شده و به قتل رسید و این گونه بود که ایم یون به رهبر نظامی جدید گوریو مبدل گشت.در سال آینده، تلاش ایم یون برای جایگزینی توسط ولیعهد و با کمک نیروهای مغول ناکام ماند.
کیم در عمر خود دو همسر اختیار کرده بود که از هر کدام صاحب سه فرزند پسر شده بود.او یک پسر خوانده نیز داشت.
کیم جون

امیر سیروس پور

امیر سیروس پور هستم.علاقمند به تاریخ شبه جزیره ی کره.امیدوارم بتونم کمکی در شناخت تاریخ این منطقه ی کهن بکنم.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن