نبرد گوگوریو و ژاپن

نبرد گوگوریو و

( ژاپن) در اواخر قرن چهارم میلادی و اوایل قرن پنجم بین گوگوریو و اتحاد و وا ( ژاپن) اتفاق افتاد.در نتیجه این جنگ، گوگوریو و را تحت تسلط خود قرار داد و اتحادی تقریبی از سه پادشاهی را تشکیل داد که به مدت ۵۰ سال طول کشید.

گاه شمار:

۳۹۶ میلادی: پادشاه گوانگتو کبیر سربازانش را هدایت کرده و به بکجه حمله نمود و تعدا کثیری از دژها را در مسیرخود تصرف نمود. گوانگتو پایتخت بکجه را تصرف نمود و آسین را وادار کرد تا مطیع وی شود. گوانگتو ۵۸ شهر و ۷۰۰ روستا را تصرف نمود و به همراه گروگان هایی شامل یک شاهزاده بکجه و چندین وزیر، پیروزمندانه به خانه بازگشت.

۳۹۹ میلادی: بکجه اتحاد قبلی خود با گوگوریو را شکسته و با وا (ژاپن) متحد شد. در پیونگ یانگ، گوانگتو با فرستاده های از جانب ملاقات نمود و آن فرستاده ها به گوانگتو خبر دادند که سربازان بکجه و وا در حال گذر از مرز برای حمله به شیلا هستند. آن فرستاده ها از گوگوریو درخواست کمک نمودند. به دلیل اینکه شیلا زیر دست وفادار گوگوریو بود، گوانگتو با نجات آنها موافقت نمود.

۴۰۰ میلادی: گوانگتو ۵۰ هزار سرباز برای نجات شیلا فرستاد.زمانی که سربازان گوگوریو به پایتخت شیلا رسیدند، ارتش های بکجه و وا به سمت عقب نشینی نمودند. اتحاد گوگوریو و بکجه حمله کرده و نیروهای بکجه و وا را تا دژی در که در آنجا سربازان بکجه ، وا  و تسلیم شدند، تعقیب نمودند.

همچنین بخوانید:  پادشاه مویول

۴۰۴ میلادی: وا به طور غیر منتظره ای  به مرزهای جنوبی فرمانداری سابق حمله نمود. گوانگتو سربازان خود را هدایت نموده و نیروهای وا را در نزدیکی پیونگ یانگ نابود نمود.ارتش وا به طور کامل شکست خورد و تعداد بیشماری از سربازان وا کشته شدند.

نبرد گوگوریو و ژاپن

نبرد گوگوریو و ژاپن

امیر سیروس پور

امیر سیروس پور هستم.علاقمند به تاریخ شبه جزیره ی کره.امیدوارم بتونم کمکی در شناخت تاریخ این منطقه ی کهن بکنم.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه در "نبرد گوگوریو و ژاپن"

avatar
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
دنبال کردن
محمد حسین
مهمان
محمد حسین

بسیار فوق العاده متشکرم از مطالبتون نوبسنده ی عزیز امیدوارم پاینده باشید