اختراع پشمک

اختراع پشمک

 

 

«» یک دندانپزشک بود که به همراه همکارش در سال ۱۸۹۷ در حال ساخت دستگاه سانتریفیوژ بودند اما دستگاهی کشف کردند که در آینده برای شان سود فراوانی به همراه داشت. آنها سرگرم آزمایش بودند که به طور کاملا اتفاقی موفق شدند به کمک دستگاهی که خلق کرده اند، قند را به رشته هایی بسیار نرم و سبک تبدیل کنند که هزاران بار خوشمزه تر از خود قند به نظر می رسید. این اختراع برای اولین بار در سال ۱۹۰۴ در نمایشگاهی از مخترعان در آمریکا رونمایی شد و بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

 

در این نمایشگاه ها در جعبه های ۲۵ سنتی – حدود ۶ دلار امروزی – به فروش رسید که قیمت بسیار بالایی برای یک خوراکی که در یک جعبه کوچک چوبی سرو می شد بود. وارتون و موریسون موفق شدند در عرض شش ماه، حدود ۷۰ هزار جعبه را که در آن زمان «شکر چرخیده» نام داشت به فروش رسانده و هزاران دلار از این فروش به دست بیاورند. پس از آن فروش آنها به تقریبا روزی ۴۰۰ جعبه رسید.

بابک زارع

بابک زارع هستم | نویسنده و مدیر وب‌سایت تاریخ ما | از ایام کودکی علاقه بخصوصی به تاریخ (بخصوص تاریخ ایران) داشتم | امیدوارم با مطالبی که با دیگر دوستان در سایت تاریخ‌ما قرار می‌دهیم مثمر ثمر واقع شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن