تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

مذاهب مرموز یونان باستان

این بخش از عقاید یونان قدیم در پرده اى از راز و به کلى مبهم است . یونانیان اعمالى سرى داشتند که به طور خصوصى به افراد خاصى تعلیم مى دادند. مؤ منان به این عقاید از شوق و ذوق دینى خاصى برخوردار بوده اند و در انجام مراسم عبادى خویش اصرار و تعقیب شدیدى داشتند. آنان در هر شرایطى از انجام مراسم و مناسک دینى خود دست بر نمى داشتند.
((این سلسله عقاید را از آن سبب مذهب مستور مى نامیدند که مراسم و آداب آن را باید جز از نوآموزان ، از دیگران مخفى مى داشتند. کاهن روحانى آن جماعت ، نوآموز تازه وارد را به امورى چند رهبرى مى کرد؛ یعنى به آنها تعلیم مى داد که اولا باید با مراسم خاصى همگى به ساحل رفته و در آب دریا مراسم تطهیر و تغسیل را به عمل آورند. از علوم مخفى ، تعلیماتى نهانى در تالارى در بسته تعلیم یابند. بعضى اشیاء مقدسه را زیارت کنند و…))

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

ممکن است شما دوست داشته باشید

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

3
دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
دنبال کردن
Behzad
مهمان
Behzad

مطالبی را که تا کنون از این سایت دریافت کرده و خوانده ام برای من بسیار جالب و پر محتوا بوده، چرا که تا کنون چنین مطالبی را تا کنون در هیچ جایی ندیده و نخوانده بودم. باور کنید من هر روز و یا لااقل یک روز درمیان حتما به سایت شما سرکی میکشم و مطالب و معلوماتی در خور در ذهن خود جای میدهم.
باز هم تشکر از مطالب بسیار عالی و مفیدتان

امیر
مهمان
امیر

سلام سات خوبی دارین ممنون از اطلاعاتتون