معرفی ۱۰ قلعه عجیب و غریب جهان

در این مقاله قصد داریم با ۱۰ قلعه عجیب و غریب در جای جای جهان که به عللی مثل طراحی بی مانندخود، احداث شدن در مکان های غیر معمول و … آشنا شویم.

۱۰ قلعه عجیب و غریب در سراسر جهان تاریخچه های جالبی دارند. نخستین قلعه از این لیست ده تایی، قلعه پردجاما در اسلوونی است.

1

در یک شاهکار باورنکردنی از معماری، قلعه Predjama مستقیماً در دهانه غاری ساخته شد که در نیمه راه کمی بیش از ۴۰۰ فوت روی صخره قرار گرفته است. اگرچه قدمت این مکان حداقل به قرن سیزدهم باز می گردد، ساختمان فعلی در طول قرن شانزدهم بازسازی شد. این قلعه چشمگیر رکورد جهانی گینس برای بزرگترین قلعه غار جهان را دارا است.

این غار فقط در ماه‌های تابستان به روی بازدیدکنندگان باز است.

دومین قلعه جالب توجه برج الباباس در ترکیه است. برج الباباس فقط یک قلعه نیست: این یک ساختمان مسکونی لوکس است که در آن ساختمان ها به گونه ای طراحی شده اند که شبیه قلعه های مینیاتوری باشند. اما برج الباباس، پس از اعلام ورشکستگی سازنده پروژه در سال ۲۰۱۹ و رها کردن آن، به عنوان یک شهر ارواح وهم آور شناخته می شود.

1

هم اکنون برج الباباس به ردیف هایی از قلعه های نیمه کاره و متروک با حس و حالی آخرالزمانی تبدیل گشته است.

سومین مورد از ۱۰ قلعه عجیب و غریب در سراسر جهان قلعه کلبرن در اسکاتلند است.

1

زمانی که از برخی طرف ها به قلعه کلبورن نگاه کنید، مانند یک قلعه معمولی اسکاتلندی به نظر می رسد. اما در ضلع جنوبی ساختمان، برج سنگی، دیوارها و برجک ها با گرافیتی های روشن و به سبک کارتونی پوشانده شده است.

هنگامی که صاحب قلعه، ارل گلاسگو، در سال ۲۰۰۷ متوجه شد که باید نمای سیمانی بیرونی قلعه را جایگزین کند، فرزندانش از او خواستند ابتدا دیوارها را با آثار هنری سرگرم کننده نقاشی کند. گرافیتی که برای خلق آن به ۱۵۰۰ قوطی رنگ اسپری نیاز داشت.

چهارمین قلعه، خرابه های قلعه هاهاتونکا در میسوری است. پارک ایالتی ها ها تونکا در آمریکا شامل خرابه های غیرمنتظره یک قلعه است. در سال ۱۹۰۵، تاجر رابرت اسنایدر، سنگ تراشان اسکاتلندی را برای ساختن قلعه ای مشرف به دریاچه اوزارک استخدام کرد. پسران او سرانجام پروژه را به عهده گرفتند و قلعه را در سال ۱۹۲۰ تکمیل کردند. ساختمان در سال ۱۹۴۲ آتش گرفت و آن را به ویرانه‌ای تبدیل کرد که بازدیدکنندگان اکنون می‌توانند بقایای آن را ببینند.

1

پنجمین قلعه از ۱۰ قلعه عجیب و غریب در سراسر جهان ، لاپالایس در فرانسه است. این قلعه یک معماری عجیب و غریب سورئال است که تنها توسط یک نفر ساخته شده است: یک پستچی به نام جوزف فردیناند شوال. داستان از این قرار است که شوال در حین وقت گذرانی خود به یک صخره عجیب اما زیبا برخورد کرد که الهام بخش او شد تا سنگ های دیگر را جمع کند و قلعه ای بسازد، کاری که مدت ها آرزوی انجام آن را داشت. از آنجایی که تنها کار می کرد، ۳۳ سال طول کشید تا آن را تکمیل کند.

معرفی

در سال ۱۹۶۹، بنای شوال توسط آندره مالرو، وزیر فرهنگ، به عنوان یک ساختمان تاریخی معرفی شد و کارهای مرمتی به طور مرتب انجام می شود تا از ماندگاری قلعه او اطمینان حاصل شود.

ششمین مورد قلعه The Swallow’s Nest که در کریمه قرار گرفته است.

1

ساختن قلعه ها در نزدیکی لبه صخره نسبتاً متداول است، اما تعداد کمی از آنها به اندازه قلعه آشیانه پرستو در کریمه که بر فراز دریای سیاه بیرون زده است، متزلزل به نظر می رسند. پایه و اساس این قلعه نسبتاً کوچک فقط ۶۶ فوت طول و ۳۳ فوت عرض دارد. این ساختمان زمانی صرفاً یک سازه چوبی بود و ساختمان سنگی کنونی که قدمت آن به سال ۱۹۱۱ برمی‌گردد، اکنون یک رستوران را در خود جای داده است.

هفتمین مورد قلعه تروسکی در جمهوری چک است که قدمت آن به پایان قرن چهاردهم بازمی‌گردد. همراه با برج های بالای هر قله، قلعه نیز بر روی خط الراس ساخته شده است. برج پایینی بابا به نام (پیرزن)شناخته می شود، در حالی که برج بلندتر پانا( دوشیزه) نامیده می شود. پس از دوران اوج خود به عنوان یک دژ بسیار قابل دفاع در زمان جنگ، قلعه تا حد زیادی رها شد. دولت چک در سال ۱۹۲۵کنترل آن را به دست گرفت و آنچه از دیوارهای آن باقی مانده است اکنون با دقت نگهداری می شود.

معرفی

هشتمین مورد قلعه Castillo Mundo King در جمهوری دومینیکن است

در سال ۱۹۹۳، هنرمند عجیب و غریب رولف شولتز با یک هدف منحصر به فرد از آلمان به جمهوری دومینیکن نقل مکان کرد: ساختن قلعه ای که حیات بیگانه را به زمین جذب کند.

معرفی

اینکه قلعه مانند سایر قلعه‌ها نیست، از نمای بیرونی پر پیچ و خم آن مشخص است، اما فضای داخلی همه چیز را حتی فراتر می‌برد، و پر از نقاشی‌های دیواری و مجسمه‌های عجیب و غریب است که برخی از آنها توسط هنرمندان هائیتی و دومینیکن ساخته شده‌اند. همانطور که انتظار می رود، برخی از آثار هنری با مضمون بیگانه است مانند: ردیف بشقاب های پرنده چدنی بزرگ.

نهمین مورد، قلعه هرمیت در اسکاتلند است که به عنوان کوچکترین قلعه در اروپا شناخته می شود( فقط کمی بلندتر از یک فرد ایستاده است). مردی به نام دیوید اسکات آن را در ساحل شمال غربی اسکاتلند در سال ۱۹۵۰ به تنهایی و در طی شش ماه ساخت.

1

دهمین مورد، قلعه Taj Lake Palace است.

معرفی

قلعه دریاچه تاج هتلی در هند است که پیشتر یک اقامتگاه سلطنتی بوده است. به نظر می رسد به طور جادویی روی دریاچه پیچولا شناور است. ساختمان مرمر سفید در اواسط قرن هجدهم به عنوان یک خانه تابستانی برای خانواده سلطنتی Mewar ساخته شد. در سال ۱۹۶۳ این کاخ به یک هتل مجلل تبدیل شد.

منبع راهنماتو
عضویت
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها