تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

مشهد کجا بریم تفریح

مشهد کجا بریم تفریح

مشهد کجا بریم تفریح؟

پارک کوهسنگی: دومین پارک بزرگ مشهد بعد از پارک ملت است. پارک کوهسنگی از قدیمی‌ترین روستاهای مشهد بوده و درحاشیه کوه‌هایی مرتفع ایجاد شده است و علت زیبایی کوهسنگی بخاطر تلفیق آب و سنگ و سرسبزی و نور است که همگی با هم فضایی جذاب و فوق العاده را برای مسافران و گردشگران فراهم آورده است. پارک کوهسنگی از لحاظ جغرافیایی در جنوب غربی مشهد و در انتهای خیابان کوهسنگی قرار دارد، در واقع در سال ۱۳۴۰ با توسعه و گسترش شهر مشهد کوهسنگی از طریق یک خیابان وسیع و طولانی به همین نام به بدنه اصلی شهر وصل شد.

مشهد کجا بریم تفریح
مشهد کجا بریم تفریح

سد چالیدره طرقبه:

یکی از مناطق تفریحی بسیار زیبای مشهد سد چالیدره مشهد می‌باشد که به یکی از قطب‌های گردشگری شهر مشهد تبدیل شده و هر سالانه گردشگران زیادی را پذیرا می‌باشد. این سد یکی از جاذبه‌های طبیعی در شهرستان است این سد بر روی رودخانه جاغرق و در ابتدای روستای نغندر قرار دار که وجود این دره و رودخانه در کنار هم فضای آرامبخش و زیبایی را به وجود می‌آورد. امکانات تفریحی زیادی در این سد از جمله تله کابین، زیپ لاین، عکاسخانه، قایق پارویی و قایق پدالی، اسکله تفریحی، ترن کوهستانی، آموزش غواصی وجود دارد که گردشگران و مسافران می‌توانند از ان بهره‌مند شوند و لحطات خوشی را برای خود و خانواده‌شان رقم بزنند.

مشهد کجا بریم تفریح
مشهد کجا بریم تفریح

کلیسای مسروپ قدس:

قدمت این کلیسا به دوران پهلوی اول برمی‌گردد. این ساختمان ویژگی‌هایی دارد که باعث منحصر به فرد بودن این بنا شده یکی اینکه نمای ساختمان کلیسا به شکل ذوزنقه است و دوم اینکه این ساختمان دو گنبد مخروطی شکل دارد که در نوک هر دو مخروط، صلیب قرار گرفته است. محل قرارگیری گنبد بزرگتر دروسط ساختمان است و جنس صلیب روی گنبدها از آهن است. این کلیسا تنها کلیسای مربوط به ارمنی‌های ساکن در مشهد است که در میدان ده دی احداث شده است.

مطالب خواندنی:

پارک جنگلی وکیل آباد:

تنها باغ وحش شهر مشهد در این پارک قرار دارد که انواع متعددی از گونه‌های جانوران و حیوانات در آن نگهداری می‌شوند. از پارک‌های قدیمی مشهد به شمار می‌رود و شهربازی بزرگی به نام کوهستان پارک شادی در آن وجود دارد. آب و هوای این پارک به دلیل وجود درختان کاج وچنار و رودخانه بسیار دلپذیر و خنک است و می‌تواند روز بسیار خاطره‌انگیزی در تابستان برای شما رقم بزند.

باغ گیاه‌شناسی مشهد:

این باغ وسعتی ۲۵ هکتاری دارد و در سال ۱۳۹۲ تاسیس شد. این باغ کلکسیونی از انواع گیاهاناستو در مجموع یازده کلکسیون دارد که شامل کلکسیون گیاهان دارویی و معطر، کلکسیون باغ میوه‌های بومی ایران، باغ رز، باغ صخره‌ای و آبشار، سیستماتیک و آربراتوم، بانک بذر و ژنوم گیاهی، ایران و توران، آموزشی و نمایشی، بانک گل‌های داوودی، سوزنی برگان و گلخانه و نهالستان می‌باشد، که یکی از دیدنی‌ترین کلکسیون‌های باغ، باغ رز است. که ۱۲۰ نوع از رز در آنجا نگه‌داری می‌شود. و بخش جشنواره گل‌های داوودی یکی از معروف‌ترین بخش‌ها هست که در پاییز هر سال برگزار می‌گردد.

موزه نان مشهد:

این موزه در سال ۱۳۹۰ برای نخستین بار در سطح کشور و خاورمیانه تاسیس شد. در این موزه بازدیدکنندگان ابزارهای تهیه نان مانند آسیاب آبی و آسیاب بادی و شیوه پخت نان‌های گوناگون مانند سنگک و تنوری ساج و مراحل تهیه آرد و همچنین انواع تنور سفال را مشاهده می‌کنند. طراحی و موزه بر پایه معماری سنتی انجام گرفته و با مصالحی همچون کاهگل، چوب و گچ و آجر ساخته شده است.

آکواریوم شهر دریایی:

این نمایشگاه در مجتمع الماس شرق قرار دارد و این آکواریوم یکی از بزرگترین نمایشگاه ماهی‌های آب شور در کشور می‌باشد که تنوعی بی نظیری از انواع ماهی‌های آب شور سراسر جهان مانند سفره ماهی، کوسه ماهی، هزار ماهی و ماهی ‌های رنگارنگ و … را در خود گنجانده است.

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

ممکن است شما دوست داشته باشید

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن