دیدنی ترین کلیساهای تفلیس

0 449

دیدنی ترین کلیساهای تفلیس

تفلیس پایتخت کشور گرجستان است که کلیساهای شکوه مندی را در خود جای داده است، اکثر مردم تفلیس از مذهب مسحیت پیروی می‌کنند به همین خاطر شما به وفور می‌توانید کلیساهای ارتدکس را در نقطه به نقطه‌ی این شهر مشاهده کنید. با تاریخ ما همراه باشید. تا با دیدنی ترین کلیسا های تفلیس آشنا شوید.

کلیسای تثلیت

از سال ۱۹۹۴ تا سال ۲۰۰۴ ساخت این بنای تاریخی به طول انجامید. این کلیسا جزء تازه ساخت‌ترین و مهم‌ترین کلیسا‌ های تفلیس بشمار می‌آید. با این که این کلیسا  قدمت کمی دارد اما به عنوان اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر تفلیس بشمار می‌آید. کلیسای سامبا( در بین مردم با این نام نیز شناخته می‌شود ) تاکنون توانسته رتبه سوم مرتفع‌ترین کلیسای جهان را از آن خود کند.

جالب است بدانید دیدن کردن از این کلیسا در تمام روز‌های سال برای مردم آزاد است بجزء روز‌هایی که مراسم‌های مذهبی در حال برگذاری در کلیسا می‌باشد.

دیدنی ترین کلیساهای تفلیس

کلیسای آنچسخاتی

این کلیسا یکی دیگر از محبوب‌ترین و دیدنی ‌ترین کلیسا‌ های تفلیس است که با نام مریم مقدس شهرت دارد. این کلیسای قدیمی در قرن ۶ میلادی شناخته شد و به عنوان قدیمی‌ترین کلیسای این شهر محسوب می‌شود. کلیسای آنچس بخاطر معماری خاص و قدمت طولانی‌اش جزء دیدنی‌ترین کلیسا‌های تفلیس بشمار می‌آید که تماشای نزدیک آن خالی از لطف نیست.

با زیباترین مراکز خرید تفلیس آشنا شوید

کلیسای مختی

این کلیسا جزء زیبا‌ترین و چشم نواز‌ترین کلیسا‌های تفلیس است. دفن‌ شدن یکی از بزرگان مسیحی درون این کلیسا مهم‌ترین دلیل معروفیت آن است. این کلیسا بارها و بارها  مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت اما با این حال تنها در قسمتی از این کلیسا می‌توان عبادت کرد.

کلیسای کاشوتی

کلیسای کاتوشی به عنوان یکی از اصلی ترین کلیساهای مسیحیان ارتدکس گرجستان، که درخیابان اصلی این شهر قرار دارد قدمت این کلیسا به سال‌های ۱۹۰۴ تا ۱۹۱۰ برمی‌گردد و معماری آن ترکیبی از معماری ایتالیایی، آلمانی، فرانسوی و.. است.

نام گذاری این کلیسا نیز داستان بسیار جالبی دارد. بر طبق افسانه ها در گذشته زنی ادعا می‌کند از کشیش کلیسای باردار است. کشیش ضمن رد این ادعا می‌گوید اگر این زن دروغ بگوید به جای بچه سنگ به دنیا می‌آورد و البته همین اتفاق نیز می‌افتد. به همین دلیل نام کاشوتی که ترکیبی  از سنگ و زن است برای این کلیسا انتخاب می‌شود.

دیدنی ترین کلیساهای تفلیس

نتیجه گیری

در طی مطلبی که برای شما عزیزان آماده کردیم به معرفی تعدای از دیدنی‌ ترین کلیسا‌ های تفلیس پرداختیم. کلیسا‌های واقع در این شهر به عنوان نمادی برای کشور گرجستان و شهر تفلیس شناخته می‌شوند.

منبع سفرمی
عضویت
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها