همه چیز در مورد برج گالاتا استانبول

همه چیز در مورد برج گالاتا استانبول

در این مقاله قصد داریم به بررسی همه چیز در مورد برج گالاتا استانبول بپردازیم. این برج در شهر زیبای استانبول در کشور ترکیه قرار دارد، شهر استانبول یکی از زیباترین شهرهای ترکیه است که قدمت زیادی دارد و آثار تاریخی و باستانی زیادی در آن وجود دارد، برج گالاتا یکی از این آثار تاریخی محسوب می‌شود.

اطلاعات مختصری از برج گالاتا استانبول

برج گالاتا یکی از آثار تاریخی ترکیه است که قدمتی ۷۰۰ ساله دارد این برج در ابتدا به عنوان یک برج امنیتی که از آن به رفت و آمد کشتی‌ها نظارت می‌شد و همچنین تشخیص کشتی دشمنان ساخته شد، بعدها به عنوان زندان و محل دیده بانی نیز مورد استفاده قرار گرفت. این برج در ابتدا با نام مسیح شناخته می‌شد. این بنا تاکنون چندین بار آسیب دیده اما دوباره مرمت و بازسازی شده و امروزه مسافران زیادی را به خود جذب می‌کند.

ویژگی های برج گالاتا

همه چیز در مورد برج گالاتا استانبول را نمی‌توان با نوشتن یک مطلب توضیح داد زیرا تماشای زیبایی‌های استانبول از جمله تنگه بسفر، ایاصوفیه و مسجد آبی و … از این برج حس بی نظیری است که باید آن را از نزدیک لمس کرد. در برج گالاتا علاوه بر چشم‌انداز زیبایی که دارد کافه رستوران زیبایی هم وجود دارد که در آن انواع غذاهای خوشمزه ترکی سرو می‌شود، همچنین در این برج برای راحتی بازدیدکنندگان آسانسور نیز تعبیه شده است البته دو طبقه آخر فاقد آسانسور است و باید با پله به طبقه آخر برج بروید.

برج گالاتا استانبول

مختصری از تاریخ برج گالاتا

تاریخ ساخت این برج بازمی گردد به چیزی حدود هفتصد سال پیش یعنی سال ۱۳۸۴ میلادی بر می گردد. در آن زمان این برج با نام مسیح در دوران بیزانس، امپراطوری رم شرقی ساخته شد. برج مسیح و یا همان گالاتای امروزی با ارتفاع ۶۷ متر برای سال ها بلندترین برج استانبول و یا قسطنطنیه شناخته می شد. در سال ۱۴۶۱ جنوئزها با دستور امپراطور دوم و به نام او برجی دیگر در کنار برج اول ساختند. بعدها منجم تقی الدین با هدف رصد خانه از آن برج استفاده کرد، اما در سال ۱۵۷۹ این رصد خانه بسته شد.

هتل فورسیزن از بهترین هتل های استانبول

هدف از ساخت برج گالاتای نظارت بر حمل و نقل کشتی ها و شناسایی کشتی های دشمنان بود. سال ها بعد برج گالاتای به عنوان زندان و دیده بانی شناخته شده و برای بارها طبقات فوقانی آن تعمیر و بازسازی گشت. برج گالاتای با ۹ طبقه دارای وزنی حدود ده هزار تن است. در طول سال ها ابن برج شاهد داستان های زیادی از تاریخ استانبول بوده است و در بسیاری از اتفاقات نیز درگیر شده است. برای مثال برج گالاتای در قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی برای دو بار با آتش سوزی بزرگی مواجه شد. بادها و طوفان شدید به سقف برج آسیب رساند و سال ها بعد سقفی مخروطی شکل برای آن در نظر گرفته شد.

منبع الی گشت
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات