انسان‌ های مدرنی که هنوز در غارهایی ۹۰۰۰ ساله زندگی می کنند! + عکس

1 1,368

ساسی دی ماتارا که در شهر ایتالیایی ماتارا در بائیلیسیتا قرار دارد، متشکل از خانه‌هایی سنگی است که قدمت آن‌ها به دوره‌ی قبل از تاریخ بازمی‌گردد ، اما تا به امروز نسل‌های جدید نیز در آن ساکن هستند

زندگی در خانه های سنگی قبل از تاریخ

از زندگی واقعی مردمان این منطقه که یکی از میراث‌های جهانی است، کارتونی معروف بانام فلینستون ها (عصر حجر) ساخته‌ شده است. ساسی دی ماتارا که در شهر ایتالیایی ماتارا در بائیلیسیتا قرار دارد، متشکل از خانه‌هایی سنگی است که قدمت آن‌ها به دوره‌ی قبل از تاریخ بازمی‌گردد، اما تا به امروز نسل‌های جدید نیز در آن ساکن هستند.


ساسی دی ماتارا در شهر ایتالیایی ماتارا در بائیلیسیتا

این شهر تماشایی به‌ واسطه ساکنان اولیه غارها یا غارنشینان ایجاد شده است. شاید به نظر برسد که گویی سقف‌هایی مدرن بروی خانه‌های سنگی قرار داده‌ شده اما بقایای این سازه‌های قدیمی را می‌توان دید.


خانه‌های ساسی در دل‌ سنگ‌ها

خانه‌های ساسی به‌صورت مستقیم در دل‌ سنگ‌ها حفاری‌ شده‌اند و در گذشته در بالای یک رودخانه قرار داشته که حالا این رودخانه تبدیل به یک نهر شده است. هدف اصلی ساخت این خانه‌ها دسترسی آسان به آب رودخانه بوده است، زیرا در آن زمان فاضلابی با نمونه‌های امروزی وجود نداشته است.


نمای بیرونی خانه‌های ساسی

قسمت بیرونی خانه از پله‌هایی به شکل دخمه‌های پیچیده از جنس سنگ و بالکن‌هایی با شیب تند ساخته‌ شده است و بسیاری از خانه‌ها به یکدیگر راه دارند. طبق تاریخ، ساکنان این محل طی قرن بیستم نه‌ تنها با مشکل کمبود آب بلکه خطر ابتلا به مالاریا نیز مواجه بودند.


زندگی انسان های مدرن در غارهای ۹۰۰۰ ساله

امروزه این مکان باعث تحقق رویای سازندگان فیلم‌ها شده است، مخصوصاً برای تولیداتی که نیازمند زمینه‌هایی متعلق به قرون‌ وسطا باشند. این مکان همچنین تبدیل به مکانی درجه‌ یک برای گردشگرانی شده که به ایتالیا سفر می‌کنند. در سال ۱۹۹۳ این مکان به‌صورت رسمی در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.


خانه های بدون سکنه در ساسی

یونسکو این محل را به خاطر معماری دست‌نخورده و منحصربه‌فردش انتخاب کرد. این مکان همچنین نقش چشمگیری در تاریخ داشته است، مانند جنگ جهانی دوم. ساکنان ساسی می‌بایست به خاطر ترس از ویران شدن خانه‌هایشان به‌جای دیگری نقل‌مکان می‌کردند. البته امروزه بسیاری از خانه‌ها بدون سکنه هستند، درحالی‌که دولت در تلاش برای حفظ و تشویق گردشگری در این شهر است. برای کمک به رشد و بقای توریست در این مکان، صنایع دیگری نیز در نزدیکی این شهر شکل‌گرفته است، مانند تعدادی هتل و کلوپ.


زندگی انسان های مدرن در غارهای ۹۰۰۰ ساله


زندگی انسان های مدرن در غارهای ۹۰۰۰ ساله

منبع لست سکند
عضویت
اطلاع از
guest

1 نظر
پرامتیازترین
جدیدترین قدیمی‌ترین
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها
Abbas

سلام علیکم مطالبی که گذاشتین شباهت زیادی به مطالب کتاب وهم الحاد از احمد الحسن الیمانی هست میخواستم ببینم منبع مطالب شما ازکجاست واین مطالب اثبات تکامل انسان هست که علما اون رو رد کردند .
مطلب مفیدی هست متشکر