ساروم قدیم در سالزبری انگلستان

قدیم در در انگلستان یک سایت مهم شناسی است که از یک قلعه تپه و بقایای یک کلیسا و قلعه سلطنتی قرن یازدهمی تشکیل شده است. این مکان جایی است که آغاز شد. این سایت قبل از ایجاد ساروم جدید یا در قرن سیزدهم توسط رومی ها، ساکسون‌ها و اشغال شده بود.
ساروم قدیم ۳۰۰۰ قبل از میلاد بنا شد. با این حال، قلعه تپه محافظ تنها ۴۰۰ سال قبل از میلاد ساخته شد و یک سنگر قابل توجه بود که از یک حلقه بیرونی دیوار دفاعی و استحکامات داخلی تشکیل می‌شد. این تپه بیضوی ۴۰۰ متر طول و ۳۶۰ متر عرض داشت.
مدت کوتاهی پس از توافق رومیان و بریتانیا در قرن اول میلادی، آن‌ها این تپه قلعه را اشغال کردند و نام گذاشتند. اطلاعات زیادی از دوره رومیان در دست نیست، اما گفته می‌شود که آن‌ها یک قلعه نظامی و مساکن غیرنظامی در این خاکریز ساختند. بعد از رومی‌ها این تپه به دست ساکسون‌ها افتاد، اما آن‌ها عموما این تپه را نادیده می‌گرفتند تا وقتی که تهدید حمله در قرن نهم، باعث شد شاه آلفرد استحکامات دفاعی را بازسازی کند. مدتی مردم در این سایت سکونت می‌کردند، اما بعد از غارت دانمارکی‌ها در قرن یازدهم ساکنان آن را ر‌ها کردند. در سال ۱۰۷۰ بعد از پیروزی نورمن ساخته شد و ساروم قدیم به مرکز اداری تبدیل شد.
دویست سال بعد کلیسای جدیدی در چند کیلومتری آن در جنوب ساخته شد. خانه هایی که در اطراف کلیسای جدید ساخته شدند بعد‌ها شهر مدرن سالزبری را تشکیل دادند. ساکنان شهر جدید به تدریج شهر قدیمی را تخریب کردند و کاتدرال و دیگر ساختمان‌های سالزبری را از مصالح ساروم قدیم ساختند. در نهایت قلعه نیز در سال ۱۳۲۲ کاملا تخریب شد. امروزه بناهای کمی در ساروم قدیم باقی مانده، اما خاکریز به خوبی حفظ شده است.
ساروم قدیم در سالزبری انگلستان
ساروم قدیم در سالزبری انگلستان
ساروم قدیم در سالزبری انگلستان
ساروم قدیم در سالزبری انگلستان

بابک زارع

بابک زارع هستم | نویسنده و مدیر وب‌سایت تاریخ ما | از ایام کودکی علاقه بخصوصی به تاریخ (بخصوص تاریخ ایران) داشتم | امیدوارم با مطالبی که با دیگر دوستان در سایت تاریخ‌ما قرار می‌دهیم مثمر ثمر واقع شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن