دژهای کره ای

دژهای کره ای:

کره ای ها در طول تاریخ خود یک روال متمایز و منحصر به فرد را در ساخت دژها توسعه داده اند. چندین نوع مختلف از دژهای کره ای به مانند ، و دژهای اردوگاهی  وجود دارد. دژهای کره ای بر پایه یک قرار داشته و عمدتا با استفاده از سنگ و همراهی نواحی طبیعی کوهستانی ساخته می شدند. این نکته نشان می دهد که این نوع دژها عملا با دژهای ساخته شده در چین که بر پایه یک فرهنگ زمینی بوده و با استفاده از آجرهای خاکی ساخته می شدند، کاملا متفاوت می باشد. دژهای کره ای توسط گوگوریو اختراع شده و در بکجه و شیلا نیز ترویج پیدا کردند و سپس  بعدها توسط و به ارث برده شده و توسعه بیشتری پیدا نمودند. از کره و در راس آن به عنوان ” ” نام برده می شود و تقریبا ۲۴۰۰ مکان دژهای کوهستانی در کره یافت شده است.

تا به امروز خرابه های دژهای گوگوریو در ۱۷۰ محل از جمله در چین یافت شده است. یکی از مشهورترین آنها دژ می باشد که از گوگوریو به طور موفقیت آمیزی در برابر پادشاه تایزونگ از تانگ در خلال جنگ گوگوریو – تانگ محافظت نمود. همچنین خرابه های دژهای گوگوریو در مغولستان امروزی نیز یافت می شود.

دژهای به سبک کره ای که به دست مهاجرینی با اصلیت بکجه ای نظارت و ساخته شده اند، در ژاپن نیز یافت می شود.

دژهای هواسونگ و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند.

همچنین بخوانید:  پادشاه اویجا

دژهای کره ای

 

دژهای کره ای

 

دژهای کره ای

امیر سیروس پور

امیر سیروس پور هستم.علاقمند به تاریخ شبه جزیره ی کره.امیدوارم بتونم کمکی در شناخت تاریخ این منطقه ی کهن بکنم.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
دنبال کردن
لعیا نیاورانی
مهمان
لعیا نیاورانی

بسیار مطلب خوبی بود جالب بود برای من تفاوت ساختن دژها. ممنونم از شما بابت تمام زحمات و اطلاعاتی که برای همه قرار میدهید. سپاسگزارم یک دنیا???