تاریخ شهر صنعا

تاریخ شهر صنعا

 

 

پایتخت کشور است؛ شهری تاریخی که در زمانی برای خود شکوه و عظمتی داشت. دو هزار و ۵۰۰ ساله این شهر را می توان در بقایای سنگ های عظیم و معماری بی نقص آثار باستانی آن جست و جو کرد. دوران طلایی این شهر قرن دوم پیش از میلاد بوده که به عنوان مرکز پادشاهی شناخته می شد. مدینه با دیوارهای باستانی قدیمی بیش از ۱۰۰ مسجد تاریخی را در خود جای داده و ۱۲ حمام و شش هزار و ۵۰۰ خانه تاریخی در این محدوده قرار دارد که هرکدام جلوه های ویژه ای دارند. معماری پیچیده و چند طبقه خانه ها با شیشه های رنگی شما را با گذشته پرغرور شهر آشنا می کند.

 

صنعا یک نمونه برجسته از معماری همگن و بازتابگر سال های نخستین نفوذ اسلام در منطقه است. صنعا در سال ۱۹۸۶ جزو شناخته شده و تلاش هایی برای حفظ برخی از قدیمی ترین سازه های آن آغاز شد. به عنوان مثال که بیش از هزار و ۴۰۰ سال سابقه دارد یکی از ساختمان هایی است که نیازمند بازسازی های گسترده بود. اگر دوست دارید سری به بازارهای محلی بزنید باید به «» (Suqal- Milh) بروید که در لغت به معنای بازار نمک است. در این بازار می توانید انواع نان، ادویه جات، پنبه، مس، سفال، نقره و عتیقه های زیبا را بیابید. مسجد جامع این منطقه یکی از است و «» که دروازه یمن است نقطه ورودی نمادین شهر است که بیش از هزار سال قدمت دارد.

بابک زارع

بابک زارع هستم | نویسنده و مدیر وب‌سایت تاریخ ما | از ایام کودکی علاقه بخصوصی به تاریخ (بخصوص تاریخ ایران) داشتم | امیدوارم با مطالبی که با دیگر دوستان در سایت تاریخ‌ما قرار می‌دهیم مثمر ثمر واقع شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن