تاریخ شهر سوسه

تاریخ شهر سوسه

 

 

امروزه مدینه «» () تبدیل به استراحتگاه مرفهی شده که بسیاری از هتل ها و ریزورت های بین المللی در آن شعبه زده اند. در حقیقت این مدینه یکی از شهرهای قدیمی است که تاریخی عظیم را پشت سر گذاشته. این مدینه در زمینی مرتفع قرار گرفته و پیشینه دیواره های آن به سال ۸۵۹ بر می گردد. شما می توانید بلوک های عظیم سنگی دیوار را که از ساختمان های باستانی رومی به جای مانده ببینید. این شهر دارای دوازده دروازه بوده که تنها دو مورد از آنها باقی مانده است. سوسه در حقیقت یک بندر مهم تجاری و نظامی بوده و نمونه مناسبی از نخستین شهرهای اسلامی در مغرب به شمار می آید. این مدینه در سال ۱۹۸۸ در فهرست ثبت شده است و در آن می توانید به تماشای مسجد سوسه بروید و با گشت و گذار در موزه شناسی از تاریخ شهر بیشتر آگاه شوید.

 

ساختار شهر به گونه ای است که در برابر دزدان دریایی و غارت نیروهای خارجی از محافظت می کند. از آثار دیدنی این منطقه می توان به برج دیده بانی، دیوارهای محافظتی، دروازه های ورودی و مساجد تاریخی اشاره کرد. مدینه همچنین شامل خانه هایی است که به وسیله کوچه های پیچ در پیچ به هم متصل می شوند. توسعه ساخت و سازها و رواج سبک مدرن تا حدود زیادی بخش تاریخی این منطقه را تهدید می کند اما هنوز مدینه سوسه نقطه مناسبی برای مطالعه در زمینه تکامل هنر اسلامی است. «» قدیمی ترین سازه این شهر است که بیش از دیگر ساختمان های این منطقه از آن محافظت شده و محوطه مستطیلی داخلی آن به برج ها و یک دروازه در جنوب متصل می شود.

بابک زارع

بابک زارع هستم | نویسنده و مدیر وب‌سایت تاریخ ما | از ایام کودکی علاقه بخصوصی به تاریخ (بخصوص تاریخ ایران) داشتم | امیدوارم با مطالبی که با دیگر دوستان در سایت تاریخ‌ما قرار می‌دهیم مثمر ثمر واقع شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن