بالتو سگ سورتمه

با بالتو سگ سورتمه بیشتر اشنا شوید

بالتو سگ سورتمه

 

بالتو سگ سورتمه‌ای از نژاد هاسکی در سیبری و متولد ۱۹۱۹ بود. در سال ۱۹۲۵، هنگامی که شیوع دیفتری در نومه (شهری در آلاسکا) وجود داشت، پادزهر دیفتری برای مبارزه با این بیماری از شهرکی در سیبری به نِنانا، شهری دیگر در آلاسکا، با قطار منتقل می‌شد.

از آنجا به بعد، سورتمه سگ‌ها مسئول حمل پادزهر به شهر نومه بودند، بالتو تیم خود را در مراحل پایانی مسیر، برای رساندن پادزهر رهبری کرد؛ بنابراین وی با خدمات و رهبری خود در نجات جان افراد زیادی نقش داشت. امروزه مسابقه‌ای سالانه به مناسبت بزرگداشت بالتو با شرکت سگ‌های سورتمه برگزار می‌شود. این سگ شجاع در ۱۴ مارس سال ۱۹۳۳ در ۱۴ سالگی درگذشت.

منبع bartarinha
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
دنبال کردن
guest
6 Comments
بیشترین رای
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
رشیدخان
امتیاز :
     

اشتباه میکنبد..اون توگو بود.سگ مسیر یاب و پرقدرتی ک ۲۶۴ کیلومتر را پیمود و دارو را به سگ با نام بالتو رساند ک فقط ۵ مایل تا شهر کوچک فاصله داشت…توگو یک افسانه بود.

محمدرضا

اره دقیقا با رشید خان موافقم…متاسفم برای همه اونایی که انقدر بالتورو بزرگ کردن در حالیکه توگو سگ قهرمان هست…..توگو مسافت ۲۶۴ مایل که تقریبا ۴۵۰ کیلومتر میشه رو با صاحبش به نام لئونارد سپلا در اوج سختی طی کردن….که حالا همه مردم جهان بالتو رو به عنوان سگ قهرمان بشناسن….واقعا متاسفم….فیلم توگو محصول ۲۰۱۹ روببینید قضاوت با خودتون……توگو قهرمان ترین و مظلوم ترین حیوان تاریخ است بدون کوچکترین شکی!

امیر

درسته توگو بود

فرهاد قریشی

درود برتو رشید خان – حقیقت در سال ۲۰۱۱ توسط روزنامه تایم فاش شد – ولی مسافت طی شده ۴۲۴ کیلو متر توسط توگوی افسانه ای بود و بیشترین مسافتی که ۱۹ گروه دیگه طی کردن کمتر از ۵۰ کیلو متر برای هر گروه بود

A.N.A
امتیاز :
     

واقعاً انسان وقتی رمان‌های “آوای وحش” و “سپید دندان” را مطالعه می‌کند، چشمانش پر از اشک می‌شود که انسان چگونه پاسخ این همه وفاداری و مهربانی سگ‌ها را با خشونت و قدرنشناسی می‌دهد.

فرهاد قریشی

قهرمان واقعی توگو بود نه بالتو در سال ۱۹۲۵ بیست تیم برای نجات شرکت کردند همه ی تیم ها مسافتی کمتر از ۵۰ کیلومتر را طی کرد ولی توگو ۴۲۴ کیلومتر از سخت ترین و وحشتناک ترین قسمتی از مسافت را که حتی هیچ گروه سورتمه ای فکر انجامش رو به سرش راه نمی داد طی کرد در کمال ناباوری زمانی که گروه توگو به اخرین سورتمه سوار داروی دیفتری رو داد و اون به شهر وارد شد نام سگ خودش رو به روزنامه ها داد – البته در سال ۲۰۱۱ مجله مشهور تایم این اشتباه رو اصلاح کرد و… مطالعه کامل... »