کتری و قوری استیل از چه ورقه هایی تولید می شود؟

کتری و قوری استیل

ورق استیل ۴۳۰

قیمت ورق استیل ۴۳۰

 

کتری و قوری استیل از چه ورقه هایی تولید می شوند؟ ایا تمامی ورقه های استیل می توانند برای تولید این محصصولات مناسب باشند؟ در این مطلب به این موضوع و همچنین به مشخصات و ویژگی های ورق استیل ۴۳۰ یا ورق استیل بگیر می پردازیم و سعی می کنیم تا تمامی مطالب مورد نیاز شما را در این مقاله بیان کنیم.

ورق استیل ۴۳۰ چیست؟

نخستین موضوع آن است که بدانیم ورق استیل ۴۳۰ چیست و چه ویژگی هایی دارد که می توانیم از آن برای ساخت کتری و قوری استفاده کنیم. این نوع از ورق ها یکی از مدل های فولادهای ضد زنگ محسوب می شوند که دارای ترکیبات کروم دار می باشند. وجود کروم در ورق استیل های ۴۳۰ سبب می شود تا آن ها بتوانند در برابر خوردگی مقاومت بسیار بالایی را از خودشان نشان دهند و انعطاف پذیری زیادی را نیز داشته باشند. داشتن خاصیت مکانیکی بسیار بالا نیز از دیگر مواردی است که می توانیم از جمله ویژگی های ورق استیل ۴۳۰ بدانیم.

ورق های ۴۳۰ دارای دو گونه براق و مات هستند که به صورت روزمره وارد بازار می شوند. معمولا کم کربن بودن، نرمی و همچنین مقدار کروم بالا از جمله مهم ترین ویژگی های این نوع از فولاد می باشد. ورق استیل ۴۳۰ نمی تواند در برابر کنش های حرارتی از خودش واکنش نشان دهد و این مورد نیز یکی دیگر از ویژگی های این ورقه ها است. وجود خاصیت های مغناطیسی در آهن ربا و همچنین مقاومت بسیار بالا در برابر زنگ زدگی می تواند از جمله مهم ترین و بارزترین ویژگی هایی باشد که در این نوع از ورقه های مغناطیسی می توانید پیدا کنید.

ویژگی های ورق استیل ۴۳۰

انواع ورق های استیل ۴۳۰ دارای ویژگی های متعدد و مختلفی هستند که سبب شده است کارایی های گوناگونی نیز پیدا کنند. در این قسمت به این ویژگی ها اشاره می کنیم و سعی می کنیم تا جایی که امکان دارد، این ویژگی ها را به ساده ترین شکل ممکن بیان کنیم که بتوانید بهترین اطلاعات را در این زمینه کسب کنید.

·        مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی

زمانی که نام استیل یا همان فولاد ضد زنگ را می شنوید، احتمالا اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند در خصوص ضد زنگ بودن این متریال ها است. ورق استیل ۴۳۰ همچون تمامی گریدهای استنلس استیل، قابلیت آن را دارد که در برابر زنگ زدگی مقاومت کند و همین موضوع سبب می شود تا بتوان از این ورقه ها در تمامی مکان ها که خطر رطوبت و زنگ زدگی وجود دارد، استفاده کرد.

نکته مهمی که در خصوص مقاومت در برابر زنگ زدگی وجود دارد آن است که اگر این نوع از ورقه های استیل را به خوبی و بسیار زیاد جلا دهیم، ممکن است میزان مقاومت آن ها در برابر زنگ زدگی کاهش پیدا کند و احتمال بروز خوردگی و… نیز بیشتر شود.

·        مقاومت بالا در برابر مواد خورنده

مواد خورنده می توانند شامل دسته های مختلفی شوند، اما رایج ترین این مواد را می توانیم شامل اسیدها و دیگر موادی که دارای پایه های اسیدی هستند بدانیم. این مواد به خوبی و به سادگی می توانند فـلزات را دچار خوردگی و پوسیدگی کنند و متاسفانه همین موضوع سبب می شود که فـلزات از بین بروند. این موضوع در مورد استیل صدق نمی کند و می توان گفت که امکان خورده شدگی استیل در برابر مواد خورنده بسیار ناچیز و حتی صفر است.  

·        مقاوم در برابر حرارت و گرما

مورد بعدی در خصوص مقاومت این نوع از ورق های استیل در برابر حرارت و گرما است. ورقه های استیل می توانند به خوبی در برابر بالا رفتن حرارت محیط اطرافشان مقاومت کنند و به همین دلیل است که می توانیم از این ورقه ها در محیط های مختلفی همچون کوره های آجرپزی و… استفاده کنیم. میزان دمایی که این ورقه ها می توانند تحمل کنند چیزی حدود ۸۷۰ درجه سانتی گراد است.

·        مقاوم در برابر فشار و تنش

فشارها و تنش ها از جمله مواردی هستند که می توانید به عنوان مواردی که بر روی فـلز استیل تاثیر منفی می گذارند، نام ببرید. این موارد را می توانیم به این صورت بیان کنیم که اگر فـلز مورد نظر ما نیاز به داشتن مقاومت بالایی داشته باشد، لازم است تا حتما بتواند در برابر خزش و کشش و تنش مقاومت کند.

·        انعطاف پذیری زیاد

ورق استیل ۴۳۰ می تواند انعطاف پذیری بالایی را از خودش نشان دهد. این انعطاف پذیری در حقیقت به این شکل است که می توانید ورقه های استیل را به اشکال مختلف درآورید و در موارد مختلفی استفاده کنید. این قابلیت را با نام دیگری نیز بیان می کنند که معمولا به اسم قابلیت چکش خواری معروف است.

کاربردهای ورق استیل ۴۳۰

ورق استیل ۴۳۰ دارای کاربردهای زیادی است که با توجه به ویژگی های این ورق تعریف می شود. در این قسمت با برخی از مهم ترین ویژگی های ورق های استیل آشنا می شویم و سعی می کنیم تا به بهترین شکل ممکن این موارد را به شما توضیح دهیم.

·        تولید کتری و قوری

همان طور که متوجه شدید می توانیم از ورقه های استیل برای تولید کتری و قوری نیز استفاده کنیم. این موضوع سبب می شود تا به شکلی راحت و ساده بتوانیم برای چندین ساعت کتری را بر روی حرارت مستقیم شعله گاز قرار داده و از این بابت هیچگونه نگرانی نیز نداشته باشیم که کدام ممکن است کتری و قوری ما دچار آسیب شود.

·        ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یکی از اقلامی است که امروزه تقریبا در آشپزخانه های زیادی پیدا می شود. این وسیله نیاز دارد تا دائما با آب و مواد شوینده در تماس باشد. از سوی دیگر نیز لازم است تا ورقه هایی که برای تولید این ماشین های ظرفشویی استفاده می شود را بتوان به شکل دلخواه درآورد؛ بنابراین می توان گفت انتخاب ورق استیل ۴۳۰ می تواند بهترین گزینه در این زمینه باشد.

·        اتصالات و لوله ها

بخش های اتصال دهنده می توانند اهمیت بسیار زیادی داشته باشند. این بخش ها باید هم در برابر رطوبت و هم در برابر تنش و کشش و فشار به خوبی مقاوم باشند. مقاوم بودن این موارد سبب می شود تا دیگر نگرانی از بابت اتصالات نداشته باشیم.

·        اتومبیل ها

مورد بعدی که می توانند از انواع ورق استیل ۴۳۰ استفاده کنند، مربوط به اتومبیل ها و قسمت هایی از آن ها می شود که نیاز دارند تا از ورقه های استیل استفاده کنند. در این خودروها لازم است تا بدانید که ورقه ها باید هم دارای مقاومت بالایی باشند و هم لازم است تا بتوانند به سادگی و به راحتی خم شوند که هیچگونه مشکلی از این بابت به وجود نیاید.

جمع بندی

مواردی که در خصوص قیمت ورق استیل ۴۳۰ مطرح شد را بهتر است هرچه بهتر و به شکل واضح تری در هنگام خرید مدنظر قرار دهیم و سعی کنیم تا خرید خود را از جایی انجام دهیم که مطمئن هستیم هم قیمت ورق استیل ۴۳۰ آن و هم کیفیت ورقه هایش کاملا مناسب هستند. کتری و قوری استیل نیز به دلیل آن که باید گرمای زیادی را تحمل کنند، می توانند از ورقه های ۴۳۰ تولید شوند که گزینه های مناسبی به شمار می روند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
عضویت
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها

Best replica watches at watchesmall.is, sale swiss rolex replicas, tag heuer, hublot and more.