عکس هایی مربوط به کوروش بزرگ

تولد کوروش هخامنشی
این نقاشی توسط ( MilanoVASSALLO, Antonio Mariab 1620-1664/72) کشیده شده است در مورد داستان کودکی کورش و چوپانی که او را نجات داد.

تصویری از لشگرکشی کوروش - منبع:نامشخص

 منشور کوروش هخامنشی
دبیر کل سازمان ملل در کنار منشور کوروش هخامنشی (+ویکی)
تندیس اِنسان بالدار
تندیس اِنسان بالدار – احتمالا کوروش در پاسارگاد – شیراز (+تاریخ ما، اِنی کاظمی)
تندیس کوروش هخامنشی
تندیس کوروش هخامنشی – اِنسان بالدار در سیدنی (استرالیا) (+ویکی)
کتیبه مشهور کوروش در کاخ پاسارگاد : “منم کوروش، شاه هخامنشی” (تاریخ ما، اِنی کاظمی) – این کتیبه تنها کتیبه بر جای مانده از کوروش در پاسارگاد می باشد
pantea «کوروش کبیر» و «پانته آ» | تاریخ ما Tarikhema.ir
اثر «وینسنت لوپز» نقاش معروف اسپانیایی (قرن ۱۸) »
کوروش
اثری از Gustave Doré  نقاش فرانسوی (۱۸۸۳-۱۸۳۲) – یهودیان در حال تکریم کوروش؛ می گویند این صحنه، صحنه نمایش دستور کوروش است؛ کوروش به “مهرداد” دستور می دهد اَموال آنها پس داده شود.

78361

نقاشی بالا توسط Lucca Ferrari نقاش ایتالیایی (۱۶۰۵-۱۶۵۴) ترسیم شده است؛ می گویند ملکه به کوروش می گوید به سرزمین خود بازگرد و کوروش سر باز می زند؛ در نتیجه جنگی روی می دهد و کوروش کشته می شود و ملکه دستور می دهد سرش را جدا کنند. سر به دست ملکه می رسد، این تابلو نشان می دهد که ملکه از دیدن سر جدا شده کوروش شگفت زده است. (برخی چنین داستانی را نمی پذیرند، باری ما اعلام پذیرش نمی کنیم بلکه، روایتی که لوکا فرّاری نقاش، بر اساس آن پیش رفته است را نقل کرده ایم – اِنی کاظمی)

 

Queen-Tomyris-With-The-Head-Of-Cyrus-The-Great

آنتونیو زانچی (۱۶۳۱-۱۷۲۲) » بر طبف این داستان سر کوروش را در تشکی از خون گذاشتند گفتند : خون خوار، از خون بخور که این شایسته توست. (باری چنین نقاشی هایی از داستان ها و برداشت های افراطی مخالفین قرار گرفت و بانگ برآوردند که کوروش خون خوار بوده است؛ این نقاشی ها در دستِ پان تئرک ها باعث دردسرها در تاریخ شده است که ما از نقل جزئیات می گذریم.(انی کاظمی))

 

a

مقبره کوروش هخامنشی
تصویر داخل مقبره کوروش هخامنشی در پاسارگاد (از irantooth.com)
 مقبره کوروش هخامنشی
تصویر داخل مقبره کوروش هخامنشی در پاسارگاد (از irantooth.com)

فهرستی از منابع مورد استفاده :

 

  1. http://kingfoska.wordpress.com/2009/09/16/
  2. http://www.kavehfarrokh.com/news/commemorating-cyrus-the-great-and-his-enduring-legacy-2/
  3. www.irantooth.com/iranpics/cyrus_the_great.htm
  4. http://www.wga.hu/frames-e.html?/html/p/preti/tomyris.html
  5. http://www.fedayiler.blogfa.com/post-82.aspx
  6. http://www.photographersdirect.com/buyers/stockphoto.asp?imageid=1849756
  7. http://persianempire.info/cyrusdeath.htm
  8. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Cyrus_II_le_Grand_et_les_H%C3%A9breux.jpg
  9. http://ancienthistory.about.com/od/monotheisticreligions/tp/032808BiblePeople.htm
  10. http://www.mystudios.com/artgallery/A/Antonio-Zanchi/Antonio-Zanchi-oil-paintings-1.html
عضویت
اطلاع از
guest

68 نظرات
پرامتیازترین
جدیدترین قدیمی‌ترین
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها
دختر آذری

به همه خانومها و اقایونی که سنگ ترک ها رو به سینه میزنن میگم این خیال بیهوده رو از سرتون بیرون کنین اینجا ترکستان نیست شما که شیفته فرهنگ مردمی شدین که آدم حسابتون نمیکنن شما رو نه ترک حساب میکنن و نه به ایرانی بودنتون احترام میذارن اینجا ایرانه برای همیشه هم ایران میمونه اگه خیلی عاشق فرهنگ و زبان ترکی هستین تشریف ببرید توی یکی از این کشورهای ترک زبان زندگی کنین قدمتون سر چشم اونا اما این کشور ویران میشه اما تجزیه نمیشه من یک دختر ایرانی هستم که توی آذربایجان زندگی میکنم میتونم هزار نفر برات… مطالعه بیشتر »

شهریار

واقعاً کیف کردم. آفرین بر شما. ترکها شاخه ای از مغولان هستند و چهره ی ایشان دقیقا به مغولها شبیه است.ولی ما آذری ها خوب یا بد صورتمون اون طوری نیست… من از این آتیش میگیرم که چون روم و بعدش هم عثمانی در غرب ایران بودندن ، حدود دو هزار و دویست سال دوتا از خونخوار ترین حکومت های تاریخ به آذربایجان و کردستان حمله میکردند و این چند میلیون نفر از پدران ما (آذری ها) و کردها بودن که جونشون رو دادند تا ایران از بین نره .هیچ کدام از اقوام ایرانی ، اینقدر پای ایران جان فشانی… مطالعه بیشتر »

گارد جاویدان

درود من اذری هستم و با تمام حرفاتون موافقم واقعا خوشحالم که اذری هایی میبینم که با من هم عقیده ان من کوروش رو ستایش میکنم چون تاریخ گواه که چه جوانمردی هایی در حق مردم کرد اما پانترکسیسم که معلوم نیست چه پشتوانه ای داره چنگیز خونخوار رو ستایش میکنه وبا پخش داستان های جعلی به خیال خودش کوروش رو تخریب میکنه که باید بگم خیلی کوچک تر از اونن که کوروش رو تخریب کنن وقتی کوروش انقدر بزرگه که در پارک سیدنی سنگ نگاره اون هست ونماد حکومت ازاد در دنیا حساب میشه پانترک کیه که بخواد کوروش… مطالعه بیشتر »

جواب

حرف مفد نزنید
کوروش به درک واصل شد و از خون خودش نوشید

امیر

با درود به دوست عزیز و آریای های همیشه جاودان.با کمی توجه به تاریخ و حقایق به این نتیجه می رسیم که تمام گفته های بالا و نقاشی ها نه تنها دور از واقعیت بوده بلکه حس حسادت و خواهان خراب کردن وجهه جهانی این امپراطوری بزرگ بوده.و ساده ترین دلیل آن این است:اگر کورش خون خوار می بود و ملکه سر او را از تنش جدا می ساخت دلیلی بر ساختن چنین مقبره با شکوهی در پاسارگاد برای او نبود و منشور او چنین باز تاب جهانی داشته باشد.با تشکر

ونوس

درود بر شاه جوانمردی کورش بزرگ . کورش کجایی که ایرانتو ویرون کردن

پاسخ

اگر ایران ویران هستش پس سوریه و اوکراین و یمن و عراق چی هستش؟ الحمدلله قدرت هفتم برتر جهان که هستیم تاسیسات هسته‌ای که داریم دانش پزشکی و سلامت وبهداشت هم در کشور بسیار بالاست. سواد هم بالاست کمترین افراد هم حداقل یک دیپلم یا سیکل دارند

ایران زمان پالانی ویران بود و هیچی نداشت و بهداشت و سواد بسیار کم بود و پالانی بدبخت که حتی نتونست ۱۰ ثانیه از خودش دفاع کنه با تیپا و اردنگی توسط اربابان خودش به زباله دان تاریخ پیوست

پویا

پالانی، اجداد شپشوی سوزاکی تونو از کپک و انقراض قاجار نجات داد و از طویله به تکنولوژی تحصیل رایگان رسانید 😏 همین یک قلم برای هفت جد آبادت کافیست تا ساکت سرجات بشین…. خوش گلدین🤗🤗

پاسخ

رضا پالانی یاغی شورشی پست فطرت که کارگر اسطبل دربار بود. و دو سال عمر جوانان رو با بردگی فلاکت باری به اسم سربازی اجباری حرام ساخت

و در جواب بقیه مزخرفاتت همین بس ایرانی که در زمان رضا پالانی آفتابه ساز بود و حتی نمی‌توانست ۳۰ ثانیه از خودش دفاع کند و پالانی مرتد نجس به زباله دان تاریخ فرستاده شد

امروز جمهوری اسلامی ایران ماهواره و موشک به فضا می‌فرستد و و حتی روسیه دومین قدرت نظامی برتر جهان از این کشور تسلیحات می‌خرد

سعید ق

سلام بر ایرانیان
بوسه بر خاکت ای پاسارگاد ای کعبه
پارسیان و لعن ونفرین اهورامزدا بر
بدخوهان و بدگویانت ای پدر پارسیان
دوست دارم بیام پابوست ولی افسوس
توان مالی ندارم

رضا

با سلام
بطور یقین داستان کاملا غیر واقعی است . یا نقاش هیچ اطلاعاتی از ایرانیان باستان نداشته و مغرضانه چنین نقاشی هایی کشیده است و یا سر بریده متعلق به شخص دیگری است .
در کل کوروش کبیر آنقدر مقدس بوده که عده کثیری او را پیامبر خدا می دانند زیرا که همیشه به عدل حکومت می کرد و همه ملل را یکسان می دانست و منشور او کاملترین منشور حقوق بشر جهان است.

اتيلا

درود بر کوروش

مصطفی

لعنت به کوروش کافر ظالم جنایتکار خونخوار

کوروش

دوست عزیز اولاً از این همه سعی وکوشش شما سپاس گذارم دریکی از از جوابهایتان که به هم وطن ودوست آذریمان داده بودید برادران آذری را ماد خوانده اید قبل از هر چیز باید بگویم ما همه ایرانی هستیم وفرقی بین ماد پارت وپارس نیست ما همه آریایی هستیم وبه آن افتخار می کنیم ولی دوست عزیز باید بگویم که برادران عزیز آذری ماد نیستند البته شکی در اینکه آریایی هستند نیست ممنون وامیدوارم تصاویر جالبتری برایمان بگذارید .زنده باد رهروان کوروش

بابك

کوروش جان ! حالا که تو این سرزمین اشفته هر کسی به خودش اجازه میده سلیقه خودش رو برحق بدونه خوب تو هم مثل خیلی ها کتاب بنویس ولی واقعیات با سلایق تغییر نمی کنند . عزیزم این گزافه گویی ها به انزوای قوم فارس منتهی شده . حالا با یه تقی ایران تجزیه خواهد و لیاقت فارسها رو در اداره یک کشور چند قومی ( نه جند ملیتی) به چالش کشیده .

مسعود حاتمی

گویا خیلی از مرحله پرت هستید یا خود از قوم‌‌پرستانید
چیزی بنام قوم فارس وجود خارجی ندارد. خوشبختانه فارس‌زبان‌ها آنقدر عقب‌مانده نیستند که فکر کنند صحبت به یک زبان یا گویش خاص نشان دهنده ماهیت قومی یا تباری کسی است. از حالا به بعد موقع افاضات خود فرض اولیه را درست انجام بدید تا نتایج درست بگیرید. با فرض فاسد نتایج مهلک نصیب می‌شود!

حسن

این نقاشیها متعلق به کسانی است که اسکندر ملعون را بزرگترین امپراطور تاریخ جهان می دانند درصورتیکه او یک بلای آسمانی برای تمدنهای بزرگ جهان باستان بود شاید تخریب چهره کورش بزرگ توسط آنان در جهت آن باشد که او را رقیب اسکندر در تصاحب عنوان برترین و عادلترین امپراطور دنیای باستان می دانستند یا این نقاش با یهودیان دشمنی بزرگی داشته است چرا که کورش در نقش منجی آنها ظاهر شد!!!

دانیال

اسکندر مقدونی همان ذوالقرنین قرآن کریم است

امیر علی

کوروش پیامبری واقعی و ایرانی است که ما ایرانی ها کمتر به اون اهمیت میدیم…..مرتبه ی کوروش حتی از پیامبران عرب و یهود هم بیشتره….وما فقط غریب پرست هستیم…..متاسفم برای خودمان!!!!!!!!!!!!!

maedeh

امیر علی جان باید بگویم خدا تصمیم میگیرد کی بر تر از دیگری است . نه انسان ها

پاسخ

کوروش جنایتکار کافر بت پرست الان در آتش جهنمه

زنده باد ایران

درود بر پادشاه قدرتمند جهان کوروش کبیر و ملکه ایران کاساندان این جور نقاشی ها افسانه اس و غیر واقعیه من تو کتاب خوندم کوروش کشته نمیشه . مهم الانه که ما به کل اکثریتمون فراموش کردیم کی هستیم . هفت ابان روز بزرگداشت کوروش که تو تقویم تمام کشورهای دنیا ثبت شده به جز ایران جشن های زمان هخامنشی مثل جشن مهرگان ,سده و….. که از تقویممون حذف شده من واقعا متاسفم و امیدوارم و ارزو میکنم روزی برسه که همه ی مردم ایران به نژاد دیرینشون کامل پی ببرن و ایرانشون , کوروششون و به درستی بشناسن و… مطالعه بیشتر »

morteza

درود بر کوروش سلام دوست عزیز از مطالب سایتت ممنومم می خواستم ببینم می تونم از این مطالب در وبلاگم استفاده کنم البته با ذکر منبع
باسپاس

سولماز

سلام و ممنون از سایت بسیار عالیتان.

محمود

با سلام خدمت شما

بسیابسیار اطلاع رسانی شما برای من جالب و بهینه بوده

موف باشید

وطن پرست

بادرودبرکورش کبیرودوستدارانش میخواستم بگم تاریخ ما ریشه ی ماست وبدون ریشه هرگزرشدنمیکنیم پس لازمه که ازتاریخ باخبرباشیم.اگه میشه کتاب زندگینامه کورش هم بزارین.باسپاس.زنده بادایران وایرانی ریشه دوست.

alireza

این مطالب از خودم در نیاوردم بلکه در طی جست و جو های فراوان این مطلب یکی از آن ده ها مطلب است که برای شما گذاشتم امیدوارم خوشتان بیایید واما نظرم در مورد جنگ ایران و اعراب (قادسیه): به نظر من مردم از مالیات های سنگین ساسانیان به دلیل جنگ با روم شرقی (بیزانس) خسته شدند و با شنیدن مهربانی اسلام و برابری و… تمایلی به جنگ نداشتند اما باید گفت که با جنایت های که کردند مردم سایر شهر ها آگاه شدند و جانانه در مقابل آن ها ایستادند این زمانی بود از ضعف حکومتی ساسانی و ضعیف… مطالعه بیشتر »

مرد پا رسی

درود بر تو خواهر من

جهان

با سلام
زنده باد ایران جاویدان وپاینده ودلیرمردان شجاع و عدل گستر آن
وشما رهروان واقعی آنها

حسین

زنده باد نام اسکندر ذوالقرنین و سعد بن ابی وقاص که زرتشتیان کافر نجس را به جهنم فرستادند

لیلا

لطفا عکسهای بیشتری بگذارید ممنون

محمد وفايي نيا

بهترین خدمت به انسان :اطلاع رسانی و یاد اوری گذشته بخصوص از طریق تصویر چون شگفتی هارا بهتر می شود حس کرد ممنون از زحمات شما

کاوه

دوست عزیزم از اینکه خود رو برادر ما می دانید باعث افتخار بنده است.ولی یکمی تاریخ ایران را وارد نیستید.ماد نیستند و در کل آریایی هم نیستند.این ها تاریخ دروغی هستند که من هم با همین موضوع مشکل دارم.من دوست دارم تاریخ هر چقدر که بد و زشت باشد و حتی دلبخواه من نباشد !!!!!!!!ولی تاریخ درست و یا حداقل نزدیک به درست تفسیر و تحلیل گردد.اولا بدانیم که نژادی وجود ندارد و همه در هم آمیخته شده اند و بهتر است بگوییم قوم آزری قوم کرد قوم عرب …

ارشيا

تاریخ ما خیلی بزرکه

کاوه

دوستان ایرانی سلام.همانطور که شما هم میهنان حاضر به قبول آنچه دوست ندارید نیستید.ما ترک های هم میهن شما هم آنچه را که دوست نداریم تاریخی که فقط کمتر از صد سال اعتبار گرفته است را نمی توانیم باور کنیم مثل تاریخی که در کتابفروشی ها به انتشار گذاشته شده است و در بر گیرنده مطالبی است که : ترک ها قومی هستند که کمتر از هزار و چهار صد سال است که به ایران کوچ کرده اند.قوم ترک همان قوم مغول است.آزربایجانی ها ترک نیستند فارس بودند و پس از حمله مغول ها لهجه ترکی گرفته اند.ترک ها مردمی… مطالعه بیشتر »

Persica Prince

کاملا با حرف شما موافقم.
من شمالی هستم و میدونم که نژاد شما آذری ها و کرد های ایران به مادها که یکی از سه نژاد اصیل آریایی هستند برمیگرده
من به شخصه آذری ها رو خیلی دوست دارم و اونا رو به عنوان برادرای خونی خودم میدونم.
شما و ما هر دو پارسی و وارث تمدن باستان هستیم.

مسعود حاتمی

می‌توانید بروید به هر جا که دلتان می‌خواهد و گرنه اگر صبر مردم ایران لبریز شود همان آذری‌های غیور ایران‌دوست همه‌اتان را می‌برند کنار مرزجمهوری جعلی باکو و با یک لگد راهی کشور جعلی علیف جانتان می‌کنند.

afshin 09364949359

looooooooooool

هدیه

سلام دوست عزیز مطالب و عکسهای جالب و دیدنی بودندو از اینکه حداقل تاریخ و گذشته با شکوهی داشتیم به خود می بالم و به روان کوروش و تمام گذشتگان تمدن سازمان درود می فرستم.

YASER

درود.از این که این عکس ها را رو سایتتون گذاشته اید سپاسگزارم اما عکس های خیلی بیشتری درمورد کوروش بزرگ وجود داره که میتونستید ازشون استفاده کنید یا حداقل این عکس ها را رو سایت قرار ندید چون ذهنیت خوبی از کسی که اونا پدر ایران میدونن به جا نمیگذاره.به قول دوست عزیزمون اگه کوروش خونخوار بود نخستین فرمان جهانی آزادی ملل را نمی نوشت.به هر حال آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است؟!!! راستی از ترک و کرد و لر نوشته بودید!زیاد دنبال این حرف ها نباشید که همه ی اینا میخوان ایران را از هم بپاشونن.پس… مطالعه بیشتر »

آروشا

سلام لطفا مطالب بیشتری در مورد مادی بودن نژاد آذری بیان کنید در مورد این نقاشیها هم ببینید ولی باور نکنید. در مورد صحرای اسرار آمیز نازکا هم مطلب بنویسید ممنون از مطالب خوبتون.

ERFAN

این عکسی که از تندیس کوروش تو سیدنی گذاشتین
زیرش نوشته LWEIS BATROS
من شک دارم که این کوروش باشه

البرز

با درود بر تمام ستایشگران نیکی چه لر چه خراسانی چه افغان چه ازبک چه کرد چه بختیاری چه طبرستانی چه شیرازی چه آریایی چه آذری و نهایتا چه ایرانی چه غیر ایرانی از دیگر افتخارات فرهنگ ایرانی که واژه های پارسی اش برخلاف واژه های زبانهای انگلسی یا فرانسه که برای همه چیز مذکر یا مونث باید بکار رود، جنسیت نمی شناسد و زن و مرد را برابر خطاب می کند استفاده می کنم و هر لحظه بر روان پاک مردمان (زن و مرد) نیک اندیش و نیک گفتار و نیک کردار درود می فرستم و اما اینکه چراغ… مطالعه بیشتر »

میثم

سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان زحمت کش.
مرسی واقعا ازتون ممنونم…
شاید باور نکنید ولی الان بغض گلوم گرفته و میخوام یه دل سیر گریه کنم نمیدونم چرا… بازم ممنونم از پیجهای قشنگتون.

هومن

درودبر زرتشت کوروش داریوش ایران و هر سایت یا وبلاگی که نام این بزرگان رو زنده نگه می دارند

بردیا

درودبرنوادگان کورش بزرگ,عزیزان هفت آبان را فراموش نکنید,تولدپدرمان کورش بزرگ,دوست دارم تمام زرتشتیان,آریاییها,پارسیان ومیهن پرستانمان تشریف بیارند,,,دوستتان دارم ,بدرود

بردیا

من واسه میهنم هرکاری باش میکنم,اگردست دردست هم بدهیم میتوانیم این قوم عرب راازسرزمینمان بیرون کنیم,اگه دستم بهشون برسه کاری که شاپورسوم وبابک خرم دین باهاشون کردبه سرشون میارم,

سورنا

زنده باد پدر پاک ایران زمین…

اريا كبير

درودبرخدای یکانه ,درود بربزرک مرد تاریخ ایران زمین,درودبراریایی های بزرک این زمان,که اجازه نمیدهند کشورشان بیش از این ویران شود,ودرود بر نام و ملکه ی جهان ایران جاویدان

فرشته

سلام
تصویر اولی اصلا و ابدا ربطی به کوروش نداره
این افسانه ی روموس و رومولوسه
البته باید گفت این افسانه شاید مربوط به دایه ی کوروشه
وقتی آستیاگ میگه کوروش بمیره اونو به یه شبان میسپارند که اونم چون بچش تازه مرده بود کوروش رو بزرگ میکنه که اسمشم سپاکو بوده که در زبان مادی یعنی سگ ماده

nazi

سلام بچه ها من فقط یه چیزو قبول دارم اینکه کوروش نکرده

Emy

با اطلاعاتی که دارم این نقاشی کاملا دروغین است ودر واقع کوروش در جنگی دیگر ودر جایی دیگر مرد واین ادعای دروغین حاصل از کینه آن ها نسبت به حکومت بی نظیر کوروش است

Emy

بهتره این چندتا تصویر آخر رو حذف کنی چون هم به ایرانی بودن ما توهین کردی وهم اینکه این حقیقت نداره اما واقعا مطالبت خوبه

فرزند ایران

این جور نقاشی ها رو یهودیان آشغال و نامرد که از روی کتاب های چون عهد عتیق میسازن.ولی این کتاب ها رو نه تنها باستان شناسان ایران بلکه هیچ باستان شناسی در جهان این کتاب های ساختگی یهودیان رو قبول ندارد

alireza

نگاهی به جنایات و وحشی گری تازیان در سال ۶۳۶ میلادی اعراب مسلمان به ایران حمله کردند. بسیاری از ما از جنایت اعراب کم و بیش شنیده ایم. کیست نداند تازیان با ما چه کردند .اما از اسناد و جزئیات این وقایع بی‌ خبریم. این فقر آگاهی‌ تا آنجا پیش رفته است که متاسفانه عده‌ای نیز بر این گمان هستند که ایرانیان با آغوش باز به استقبال اعراب شتافتند!!! به همین دلیل بر آن شدم که به بخشی از آن اشاره ‌کنم . اسناد جنایات اعراب در ده‌ها کتاب معتبر بیان شده است که آن را غیر قابل انکار می‌کند.اعرابِ… مطالعه بیشتر »

هوشنگ

درود بر شما

داریوش نژاد

سلام نه عرب نیستم . درود خوب.
اول فکر کن. بعد شروع کن…

کوروش بزرگ

کوروش دوست داریم

java

الان من دنبال کسی هستم که مثل کوروش عدالت رو برقرار کنه نه به مصلحت حق رو پایمال
عدالت باید برقرار شه نه که به مصلحت گروهی شکم پرست و صاحب منسب و قدرت نادیده گرفته بشه
کوروش مثل سلیمان نبود که حکومتش و قدرتش را از خدا بخواهد
کوروش مردی با خدا اما تسخیر کننده قلبها بود به او میشود گفت سلطان قلبها

تهمینه تورانی

درود بر شما عزیزم

مصطفی گودرزی

بادرودفراوان ازشماعزیزان ازهمکاریتون سپاسگزارم زنده بادایران وایرانی نابود باددشمنان ایران وایرانی

صادق

نابود باد دشمنان اسلام و مقدسات

نغمه

اول خدا سپس کوروش کبیر. ای کاش می شد یکی مثل کوروش کبیر رو شبیه سازی کرد

عرب پرست
امتیاز :
     

اگر کوروش بزرگ خون خوار بود دنیا اون زمان درارامشو اسایش نبودن ادم کش بود دیگه شماهام نبودنقاشی دری بری بکشین خیلی ازغربیها یاعربها این داستانهارو باورمیکنن اینوبدونن سردر سازمان ملل نماد کوروش بزرگ خیلی ازجاهای دنیا ازاسم ونمادایرانی استفاده میکنن ماایرانیهارو درحال حاضر قبول ندارن چون تاریخ خودمونو به عربها فروختیم دنیا تاریخ ایرانوگسترش میده ماهم فقط بادری بری تاریخ عربارو گسترش میدیم از دوستان عزیزی که عرب پرستی میکنن خواهشن به دروغ اسمه کوروش بزرگو نیارن حرمت اسمش ازاون کلمه؛ اسم عربی بیشتراینم بهتون بگم زبان عربی مثل تمام زبانهای دیگست خدازبان عربی رونیاورد ما بدبختا خدارم شکر… مطالعه بیشتر »

سعید

ای مسیح باستان کوروش من ای تو سردار زمان کوروش من
تویی معنای آزادی و حق ای تو ناجی جهان کوروش من

آررمان

خدایا:کی میشه من بمیرم تا کوروشم رو ببینم