ژنرال کیم جونگ سو

ژنرال کیم جونگ سو (۱۳۸۳- ۱۰ نوامبر ۱۴۵۳) ژنرالی مشهور بود که توسط پادشاه سجونگ کبیر برای نابودی مانچوها در سال ۱۴۳۳ به شمال فرستاده شد. لشکر کشی نظامی کیم باعث تصرف چندین قلعه، به عقب راندن دشمن به سمت شمال و احیای قلمرو کره شد که تقریبا مرز امروزی کره شمالی و چین را شامل می شد.

 

ژنرال کیم جونگ سو

 

بعد از مرگ پادشاه ، برادر بیمار یعنی قدرت را در دست گرفت ولی به زودی فوت نمود. پادشاهی به پسر دوازده ساله ی وی یعنی رسید. پادشاه جدید برای حکمرانی بر کشور بسیار جوان بود و تمام روندهای سیاسی کشور توسط نخست وزیر و کنترل می شد.

به دلیل اینکه کیم جونگ سو و حزبش از این فرصت برای گسترش قدرت مقامات دربار در برابر بسیاری از اعضای خانواده سلطنتی استفاده می کردند، بحران بین کیم و به شدت رو به فزونی نهاد. نه فقط ، بلکه نیز در جستجوی فرصتی برای کنترل پادشاهی بود.

سویانگ خود را با متحدین قابل اعتماد از جمله مشاور مشهور وی احاطه کرده بود. هان به سویانگ توصیه نمود تا کنترل دولت را با یک کودتا در دست بگیرد و در اکتبر سال ۱۴۵۳، او کیم جونگسو و اعضای حزبش را کشته و به این ترتیب کنترل زمام قدرت را در دستانش گرفت. بعد از کودتا او برادرش آن پیونگ را کشته، ابتدا او را به تبعید فرستاد و سپس وی را به مرگ محکوم کرد.

همچنین بخوانید:  یی یه

ژنرال کیم جونگ سو

امیر سیروس پور

امیر سیروس پور هستم.علاقمند به تاریخ شبه جزیره ی کره.امیدوارم بتونم کمکی در شناخت تاریخ این منطقه ی کهن بکنم.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن