کیم آم

کیم آم  منجم، ستاره شناس، فرمانده نظامی، استاد و یک در اواخر قرن هشتم در پادشاهی کره ای شیلا بود.

زندگی نامه:

او نواده ای (نوه) از کیم یو شین بود.

کیم آم فلسفه یین و یانگ را در چین و در منطقه چانگ آن فرا گرفت. او اثری تائویی و اصول تبدیل مواد را نوشت و همچنین کتب فرم اسطوره ای هنرهای رزمی یا ساقه هایی برای اجتناب را ترجمه نمود. کتاب طالع بینی زمین که یکی از آثار وی می باشد، اولین منبع ثبت شده در مورد زمین شناسی در علوم کره می باشد. بر اساس یک افسانه در سال ۷۶۹، دعای وی باعث وقوع طوفانی شد که ملخ هایی را که تهدیدی برای حادث شدن یک قحطی بودند کشت. این موضوع نشان می دهد که وی به مانند بعضی دیگر از اعضای خانواده اش یک شمن بوده است. همچنین گفته می شود که او در فلسفه یین و یانگ استاد بود.

در پادشاهی به وی یک یا چند مقام رسمی داده شده بود که عنوان آن به طور گسترده ای به صورت ” دانشمند پدیده های آسمانی” ، “محقق نائل در و علم” یا “پروفسور بزرگ ” ترجمه می شود. با توجه به مورد آخر و با در نظر گرفتن این موضوع که در آن برهه از کره نیز اساتیدی در نجوم وجود داشتند، او تنها کسی بود که سربرگ کبیر به عنوانش اضافه شده بود.

در سال ۷۹۷ وی به سمت فرستاده شیلا در دربار منصوب شد و اینگونه بود که او یکی از مردان محبوب امپراطور ژاپن کونین شد. او ممکن است همان کیم آم باشد که کتابی در مورد سفرش به ژاپن در همان برهه زمانی منتشر کرده بود.

همچنین بخوانید:  کوان یول

همچنین وی یک رهبر نظامی و نظریه پردازی بود که را فرماندهی می کرد، جایی که گفته می شود او سربازانش را به صورت “” آموزش می داد. او شش استراتژی دفاعی را به عمومیت رساند.

کیم آم

امیر سیروس پور

امیر سیروس پور هستم.علاقمند به تاریخ شبه جزیره ی کره.امیدوارم بتونم کمکی در شناخت تاریخ این منطقه ی کهن بکنم.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن