کیم آم

کیم آم  منجم، ستاره شناس، فرمانده نظامی، استاد فلسفه یین و یانگ و یک در اواخر قرن هشتم در پادشاهی کره ای بود.

زندگی نامه:

او نواده ای (نوه) از بود.

فلسفه یین و یانگ را در چین و در منطقه چانگ آن فرا گرفت. او اثری تائویی و اصول تبدیل مواد را نوشت و همچنین کتب فرم اسطوره ای هنرهای رزمی یا ساقه هایی برای اجتناب را ترجمه نمود. کتاب طالع بینی زمین که یکی از آثار وی می باشد، اولین منبع ثبت شده در مورد زمین شناسی در علوم می باشد. بر اساس یک افسانه در سال ۷۶۹، دعای وی باعث وقوع طوفانی شد که ملخ هایی را که تهدیدی برای حادث شدن یک قحطی بودند کشت. این موضوع نشان می دهد که وی به مانند بعضی دیگر از اعضای خانواده اش یک شمن بوده است. همچنین گفته می شود که او در فلسفه یین و یانگ استاد بود.

در پادشاهی شیلا به وی یک یا چند مقام رسمی داده شده بود که عنوان آن به طور گسترده ای به صورت ” دانشمند پدیده های آسمانی” ، “محقق نائل در نجوم و علم” یا “پروفسور بزرگ نجوم” ترجمه می شود. با توجه به مورد آخر و با در نظر گرفتن این موضوع که در آن برهه از نیز اساتیدی در نجوم وجود داشتند، او تنها کسی بود که سربرگ کبیر به عنوانش اضافه شده بود.

در سال ۷۹۷ وی به سمت فرستاده شیلا در دربار منصوب شد و اینگونه بود که او یکی از مردان محبوب شد. او ممکن است همان کیم آم باشد که کتابی در مورد سفرش به در همان برهه زمانی منتشر کرده بود.

همچنین بخوانید:  ملکه میونگ سونگ

همچنین وی یک رهبر نظامی و نظریه پردازی بود که را فرماندهی می کرد، جایی که گفته می شود او سربازانش را به صورت “” آموزش می داد. او شش استراتژی دفاعی را به عمومیت رساند.

کیم آم

امیر سیروس پور

امیر سیروس پور هستم.علاقمند به تاریخ شبه جزیره ی کره.امیدوارم بتونم کمکی در شناخت تاریخ این منطقه ی کهن بکنم.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن