بنای تاریخی شهر پترا (Petra)

شهر تاریخی پترا (Petra)
بنای تاریخی شهر پترا (Petra)

داستان به زمان نبطی‌ها، گروه کوچ‌نشینی باز می‌گردد که در قرن چهارم در این ناحیه زندگی می‌کردند. جایی که کوهستانی بود و دره‌های متعدد و تنگه‌های عمیقی داشت. امروزه این مکان جایگاه مناسبی برای ساخت یک شهر نیست، چراکه خشک و بایر است و فضای محدودی برای کشاورزی و ساخت و ساز دارد. سال‌های پایانی شهر پترا به‌عنوان یک باقی مانده است.

آخرین گزارش‌های مکتوب درباره‌ی شهر در سال ۶۰۰ و توسط اسقف این شهر به ثبت رسیده است. چه زمانی این شهر به متروکه تبدیل شد؟ طبق برخی از گزارش‌های تاریخی که در پیدا شده‌اند این شهر حتی تا قرن ششم پس از میلاد نیز دارای ثروت چشمگیری بوده است.

بنای تاریخی شهر پترا (Petra)

اگر این مسئله داشته باشد، چرا در نهایت اهالی شهر آن را ترک کرده‌اند؟ انجام چنین های گسترده‌ای در گذشته بدون استفاده از داربست غیرممکن به نظر می‌رسد و عجیب‌تر اینکه در دوران ساخت این بنای تاریخی داربست وجود نداشته است. چطور حکاکان توانسته‌اند چنین بنای تاریخی غول‌پیکری را کنند؟! پترا یکی از شناخته شده و هر روز به محبوبیتش افزوده می‌شود.

بابک زارع

بابک زارع هستم | نویسنده و مدیر وب‌سایت تاریخ ما | از ایام کودکی علاقه بخصوصی به تاریخ (بخصوص تاریخ ایران) داشتم | امیدوارم با مطالبی که با دیگر دوستان در سایت تاریخ‌ما قرار می‌دهیم مثمر ثمر واقع شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

دنبال کردن
avatar