بیریو

بیریو (؟ – ؟) دومین پسر جومونگ و سوسونو و برادر بزرگتر اونجو (موسس شناخته شده ی سنتی ، یکی از سه پادشاهی کره) بود. در یک افسانه ی دیگر ، خود بیریو به عنوان توصیف شده است.

منبع پیدایش بکجه:

جمع اوری تاریخ کره که به نام سامگوک ساگی معروف است، دو افسانه ی پیدایش در مورد بکجه ذکر کرده است. یکی از آنها این عمل را به و دیگری به بیریو نسبت داده است. سامگوک ساگی بر نوادگان اونجو و نه به عنوان سلسله سلطنتی بکجه تاکید کرده است.اما گمان می رود به دلیل باقی ماندن این افسانه، تاثیر کافی بر بکجه داشته اند.

بر اساس مدخل اصلی که در سامگوک ساگی ذکر شده است،او در که اینچئون کنونی می باشد ساکن شده بود.اونجو در ابتدا در شمال رودخانه هان ساکن شد ولی بعدها پایتختش را به هانام ( به معنی جنوب رودخانه) یا همان ویریه سونگ در نزدیکی سئول امروزی منتقل نمود.زمانی که اثبات شد زمین میچوهول مهمان نواز نیست، بیریو و مردمش به نزد اونجو رفتند و ادعا کردند که او باید پادشاه بکجه شود. بعد از اینکه اونجو این موضوع را رد کرد، بیریو اعلام جنگ نمود و به هانام یورش برد ولی در تصرف آن شکست خورد و خودکشی نمود. بعدها دو گروه با یکدیگر ترکیب شدند و بکجه به وجود آمد.

از وی همچنین در کتاب هه دونگ گوسونگ جون نام برده شده است.نام یک رودخانه و منطقه که توسط گوگوریو تصرف شده بودند، از عنوان بیریو گرفته شده بود.همچنین ظاهرا نام پادشاه یازدهم بکجه یعنی “بیریو”  و پادشاه بیستم یعنی از نام بیریو گرفته شده بود.

بیریو

امیر سیروس پور

امیر سیروس پور هستم.علاقمند به تاریخ شبه جزیره ی کره.امیدوارم بتونم کمکی در شناخت تاریخ این منطقه ی کهن بکنم.

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه در "بیریو"

دنبال کردن
avatar
مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین رای
محمد حسین
مهمان
محمد حسین
امتیاز :
     

بسیار عالی خیلی ممنونم از این مطلب