تصاویری تاریخی و جالب ( ۱ )

از زمان اختراع دوربین ، نقش محوری در ثبت و ضبط گذشته بازی کرده تا نسل‌های بعد بتوانند شاهد اتفاقات و صحنه‌های روزمره گذشتگان باشند. میلیارد‌ها عکس در طول این سال‌ها گرفته شده، اما تنها بخش کوچکی از اثر ماندگاری روی ما می‌گذارند که هرگزفراموش نخواهد شد. اگر هر عکس هزار کلمه برای گفتن داشته باشد، این چندین جلد حرف برای گفتن دارند به خصوص برخی از آن‌ها که را در مکان های غیرمنتظره به شما نشان می‌دهند.

بازدید رئیس جمهور

رئیس جمهور، آبراهام لینکلن در سال ۱۸۶۳ از آنتی‌تام بازدید کرد. او توسط آلن پینکرتون و همراهی می‌شد. این عکس در مقابل چادر فرماندهی ایالات متحده گرفته شده است.
تصاویری تاریخی و جالب ( 1 )

بیل کلینتون چهار ساله (۱۹۵۰)

در اینجا رئیس جمهور سابق آمریکا، بیل کلینتون در اولین سال‌های کودکیش مشاهده می‌شود. در این عکس کلینتون ۴ – ۵ ساله است و در دهه ۱۹۵۰ گرفته شده است.
تصاویری تاریخی و جالب ( 1 )

کوهی از جمجمه گاومیش کوهان دار آمریکایی (۱۸۷۰)

در این عکس قدیمی دو مرد در کنار جمجمه گاو‌ها مشاهده می‌شوند. قرار است این جمجمه‌ها به کود تبدیل شوند.
تصاویری تاریخی و جالب ( 1 )

پایان خونین گانگسترهای مشهور

در دوران رکود بزرگ بودند. این باند دو نفره اغلب از فروشگاه‌های کوچک و ایستگاه‌های سوخت دزدی می‌کردند و در نهایت مرگ خونینی را در سال ۱۹۳۴ توسط افسران پلیس تجربه کردند. خودروی آن‌ها که در اثر گلوله سوراخ سوراخ شده را در این تصویر مشاهده می‌کنید.
تصاویری تاریخی و جالب ( 1 )

شاهدان فاجعه

در ۲۸ ژانویه ۱۹۸۶، شاتل فضایی چلنجر ۷۳ ثانیه بعد از پروازش منفجر و تکه تکه شد و تمام هفت نفر خدمه آن جان خود را از دست دادند. واکنش افرادی که از زمین آن را تماشا می‌کردند مشاهده می‌کنید.
تصاویری تاریخی و جالب ( 1 )

ماسک گاز کودکان در دوم

همچنین بخوانید:  جنایت عظیم جنگی-تجاوز بزرگ ارتش شوروی هنگام فتح آلمان
ماسک گاز کودکان به شکل شخصیت کارتونی محبوب دیزنی، میکی ماوس در موزه نمایش داده می‌شود.
تصاویری تاریخی و جالب ( 1 )

ارنست همینگوی در حمام

در این عکس که در سال ۱۹۴۹ گرفته شده، ارنست همینگوی را در حال دوش گرفتن مشاهده می‌کنید. همینگوی اغلب درباره دوران خودش در جنگ جهانی اول، جنگ داخلی اسپانیا و نوشته است.
تصاویری تاریخی و جالب ( 1 )

یک دیدار بزرگ

فیزیکدان مشهور آلمانی، همراه با همسرش (در جلو) و گروهی از دوستانش در این عکس دیده می‌شود.
 تصاویری تاریخی و جالب ( 1 )

تمرین برای یک سخنرانی بزرگ

سخنرانی و ژست هایش را در مقابل یک عکاس تمرین می‌کند تا بتواند حرکاتش و تاثیرات آن را مطالعه کند. یک سخنران عمومی محرک بود.
تصاویری تاریخی و جالب ( 1 )

پرواز هیندنبورگ برفراز بازی‌های المپیک ۱۹۳۶

در این عکس بدنه و قسمت پایینی هواپیمای هیندنبورگ بالای استادیوم برلین در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۳۶ مشاهده می‌شود. این هواپیما کمتر از یک سال بعد در نیوجرسی به‌علت برخورد با دکل زمینی آتش گرفت و ویران شد.
تصاویری تاریخی و جالب ( 1 )

بابک زارع

بابک زارع هستم | نویسنده و مدیر وب‌سایت تاریخ ما | از ایام کودکی علاقه بخصوصی به تاریخ (بخصوص تاریخ ایران) داشتم | امیدوارم با مطالبی که با دیگر دوستان در سایت تاریخ‌ما قرار می‌دهیم مثمر ثمر واقع شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن