تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

تصاویری تاریخی و جالب ( ۲ )

از زمان ، عکاسی نقش محوری در ثبت و ضبط گذشته بازی کرده تا نسل‌های بعد بتوانند شاهد اتفاقات و صحنه‌های روزمره گذشتگان باشند. میلیارد‌ها عکس در طول این سال‌ها گرفته شده، اما تنها بخش کوچکی از عکس‌های کمیاب تاریخی اثر ماندگاری روی ما می‌گذارند که هرگزفراموش نخواهد شد. اگر هر عکس هزار کلمه برای گفتن داشته باشد، این عکس‌های کمیاب تاریخی چندین جلد حرف برای گفتن دارند به خصوص برخی از آن‌ها که مشهورترین چهره‌های تاریخ را در مکان های غیرمنتظره به شما نشان می‌دهند.

 

فرمانده عالی نیروهای متفقین، ژنرال آیزنهاور همراه با و در حال بازرسی آثار هنری دزدیده شده توسط سربازان نازی در معدن نمک آلمان
تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )

درخشان‌تر از هزاران خورشید

این تصویر وحشتناک و غم انگیز دختربچه‌ای را نشان می‌دهد که از در ۶ آگوست ۱۹۴۵ جان سالم به در برده، اما چشمانش را از دست داده است. این بمباران حدود ۹۰ تا ۱۴۶ هزار نفر را در هیروشیما کشت.
 تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )
در ۲۴ مارس ۱۹۵۸، الویس پریسلی وارد ارتش آمریکا شد. در اینجا او را در حال کار با اسلحه پشت جیپ مشاهده می‌کنید. پریسلی تا سال ۱۹۶۰ درارتش ماند.
تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )

آخرین اعدام

در ۱۴ آگوست ۱۹۳۶ در کنتاکی، ۲۰ هزار نفر پای چوبه دار جمع شدند تا شاهد اعدام عمومی رینی بتیا باشند. این آخرین اعدام عمومی آمریکا بود.
تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )

از دست دادن اسطوره

بیوه جان لنون به مناسبت تولد او عکسی از نوازنده مشهور بیتلز را منتشر کرد و زیر آن نوشت: «از زمانی که جان لنون در ۸ دسامبر ۱۹۸۰ درگذشته، بیش از ۱۰۵۷۰۰۰ نفر در آمریکا به ضرب گلوله کشته شدند.»
تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )

مراسم اعطای مدال

در ۸ آگوست ۱۹۳۶، جسی اونز رکورد المپیک پرش طول را در المپیک تابستانی کسب کرد و برای گرفتن مدال طلا روی سکو رفت. او باافتخار روی سکو ایستاد در حالی که آلمانی دست خود را به حالت سلام نظامی نازی‌ها کشیده است.
تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )
جان کوئینسی آدامز دولتمرد آمریکایی و عضو مجلس نمایندگان بود و بعد ششمین رئیس جمهور آمریکا شد. در اینجا آدامز را روی صندلی خود برای عکس در سال ۱۹۴۳ مشاهده می‌کنید.
تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )

و رئیس جمهور اندونزیایی، در سال ۱۹۶۰

این عکس مشهور، رهبر شوروی، نیکیتا خروشچف را نشان می‌دهد که با سیگارش سیگار سوکارنو، اولین رئیس جمهور اندونزی را روشن می‌کند.
تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )

 سوگواری یک جانباز
جوزف امبروس، سرباز جنگ جهانی اول، در نوامبر ۱۹۸۲ در یادبود جانبازان ویتنام در واشنگتن دی سی نشسته است. امبروس پرچم آمریکا را در دست دارد که تابوت پسرش را که در جنگ کره در سال ۱۹۵۱ مرد، پوشانده بود.
تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

ممکن است شما دوست داشته باشید

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن