تصاویری تاریخی و جالب ( ۲ )

از زمان اختراع دوربین عکاسی، عکاسی نقش محوری در ثبت و ضبط گذشته بازی کرده تا نسل‌های بعد بتوانند شاهد اتفاقات و صحنه‌های روزمره گذشتگان باشند. میلیارد‌ها عکس در طول این سال‌ها گرفته شده، اما تنها بخش کوچکی از عکس‌های کمیاب تاریخی اثر ماندگاری روی ما می‌گذارند که هرگزفراموش نخواهد شد. اگر هر عکس هزار کلمه برای گفتن داشته باشد، این عکس‌های کمیاب تاریخی چندین جلد حرف برای گفتن دارند به خصوص برخی از آن‌ها که مشهورترین چهره‌های تاریخ را در مکان های غیرمنتظره به شما نشان می‌دهند.

 

ژنرال آیزنهاور، ۱۹۴۵
فرمانده عالی نیروهای متفقین، ژنرال آیزنهاور همراه با و ژنرال جورج پاتون در حال بازرسی آثار هنری دزدیده شده توسط سربازان در معدن نمک آلمان
تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )

درخشان‌تر از هزاران

این تصویر وحشتناک و غم انگیز دختربچه‌ای را نشان می‌دهد که از بمب اتم هیروشیما در ۶ آگوست ۱۹۴۵ جان سالم به در برده، اما چشمانش را از دست داده است. این بمباران حدود ۹۰ تا ۱۴۶ هزار نفر را در هیروشیما کشت.
 تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )
در ۲۴ مارس ۱۹۵۸، الویس پریسلی وارد ارتش آمریکا شد. در اینجا او را در حال کار با اسلحه پشت جیپ مشاهده می‌کنید. پریسلی تا سال ۱۹۶۰ درارتش ماند.
تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )

آخرین اعدام

در ۱۴ آگوست ۱۹۳۶ در کنتاکی، ۲۰ هزار نفر پای چوبه دار جمع شدند تا شاهد اعدام عمومی رینی بتیا باشند. این بود.
تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )

از دست دادن اسطوره

بیوه جان لنون به مناسبت تولد او عکسی از نوازنده مشهور بیتلز را منتشر کرد و زیر آن نوشت: «از زمانی که جان لنون در ۸ دسامبر ۱۹۸۰ درگذشته، بیش از ۱۰۵۷۰۰۰ نفر در آمریکا به ضرب گلوله کشته شدند.»
تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )

مراسم اعطای مدال

همچنین بخوانید:  تصاویری بسیار جالب از کتابخانه های سیار قدیمی
در ۸ آگوست ۱۹۳۶، رکورد المپیک پرش طول را در المپیک تابستانی کسب کرد و برای گرفتن مدال طلا روی سکو رفت. او باافتخار روی سکو ایستاد در حالی که لوز لانگ آلمانی دست خود را به حالت سلام نظامی نازی‌ها کشیده است.
تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )

جان کوئینسی آدامز

جان کوئینسی آدامز دولتمرد آمریکایی و عضو نمایندگان بود و بعد ششمین رئیس جمهور آمریکا شد. در اینجا آدامز را روی صندلی خود برای عکس در سال ۱۹۴۳ مشاهده می‌کنید.
تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )

نیکیتا خروشچف و رئیس جمهور اندونزیایی، سوکارنو در سال ۱۹۶۰

این عکس مشهور، رهبر شوروی، نیکیتا خروشچف را نشان می‌دهد که با سیگارش سیگار سوکارنو، اولین رئیس جمهور اندونزی را روشن می‌کند.
تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )

 سوگواری یک جانباز
جوزف امبروس، سرباز جهانی اول، در نوامبر ۱۹۸۲ در یادبود جانبازان ویتنام در واشنگتن دی سی نشسته است. امبروس پرچم آمریکا را در دست دارد که تابوت پسرش را که در کره در سال ۱۹۵۱ مرد، پوشانده بود.
تصاویری تاریخی و جالب ( 2 )

بابک زارع

بابک زارع هستم | نویسنده و مدیر وب‌سایت تاریخ ما | از ایام کودکی علاقه بخصوصی به تاریخ (بخصوص تاریخ ایران) داشتم | امیدوارم با مطالبی که با دیگر دوستان در سایت تاریخ‌ما قرار می‌دهیم مثمر ثمر واقع شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن