تصاویری تاریخی و جالب ( ۳ )

از زمان ، عکاسی نقش محوری در ثبت و ضبط گذشته بازی کرده تا نسل‌های بعد بتوانند شاهد اتفاقات و صحنه‌های روزمره گذشتگان باشند. میلیارد‌ها عکس در طول این سال‌ها گرفته شده، اما تنها بخش کوچکی از عکس‌های کمیاب تاریخی اثر ماندگاری روی ما می‌گذارند که هرگز فراموش نخواهد شد. اگر هر عکس هزار کلمه برای گفتن داشته باشد، این عکس‌های کمیاب تاریخی چندین جلد حرف برای گفتن دارند به خصوص برخی از آن‌ها که مشهورترین چهره‌های تاریخ را در مکان های غیرمنتظره به شما نشان می‌دهند.

 

رفقا
در تصویر زیر ولادیمیر ایلیچ و ژوزف در سال ۱۹۲۲ در کنار هم نشسته اند. لنین دولت را بنیان نهاد و توسط که با روش دیکتاتوری بیشتری حکومت می‌کرد، پیروز شد.
تصاویری تاریخی و جالب ( 3 )

بدون ریش

عکس سمت چپ در ایلینوی و در سال ۱۸۵۸ گرفته شده و شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا را قبل از ریش‌های مشهورش نشان می‌دهد. لینکلن در سال ۱۸۵۸ به حزب جمهوری خواه پیوست و دو سال بعد به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد. تصویر سمت راست هنوز لینکلن بدون ریش را در سال ۱۸۶۰ نشان می‌دهد.

تصاویری تاریخی و جالب ( 3 )

لوله سد هوور

مردان کت و شلواری سوار بخش بزرگی از لوله سد هوور شده اند. ساخت و ساز سد هوور در بلک کانیون در رودخانه کلرادو در سال ۱۹۳۱ آغاز شد و در سال ۱۹۳۶ به پایان رسید.

تصاویری تاریخی و جالب ( 3 )
کارشناسان ارتش متفقین در حال بررسی پناهگاه جنگی دیکتاتور آلمانی، در سال ۱۹۴۵. رهبر نازی با گذاشتن هفت تیر در دهانش خودکشی کرد.

همچنین بخوانید:  روانشناسی که مسیر تاریخ را عوض کرد!
تصاویری تاریخی و جالب ( 3 )

شوخی بلافونته و لوترکینگ

خواننده، آهنگساز، بازیگر و فعال اجتماعی، هری بلافونته در این عکس از دهه ۱۹۶۰ با رهبر جنبش حقوق مدنی، شوخی می‌کند.
تصاویری تاریخی و جالب ( 3 )

چهره سنگی

کارگران در حال حکاکی جزئیات چهره جورج واشنگتن روی سنگ گرانیت کوه راشمور در داکوتای جنوبی در سال ۱۹۳۲. ساخت این یادبود در سال ۱۹۴۱ به پایان رسید.

تصاویری تاریخی و جالب ( 3 )

اورویل رایت، ۱۹۴۴
اورویل رایت، یکی از مخترعین هواپیما، در آخرین پرواز خود سوار هواپیمایی شد که توسط هاوارد هیوز هدایت می‌شد.
تصاویری تاریخی و جالب ( 3 )

هیتلر خوشحال شد

فردیناند پورشه (سمت چپ) دیکتاتور آلمانی آدولف هیتلر را با نشان دادن اینکه موتور خودروی فولکس واگن در عقب قرار دارد سرگرم کرده است.
تصاویری تاریخی و جالب ( 3 )

فرمانده اِس اِس و یکی از بانفوذترین افراد نازی در اردوگاه اسیران جنگی روسیه راه می‌رود. مردی که به او خیره شده یک مرد یهودی است.

تصاویری تاریخی و جالب ( 3 )

سانحه فرود

گلایدر (هواپیمای بی موتور) رایت فرود بدی داشت و به حالت عمودی در کیتی هاوک در سال ۱۹۱۱ روی زمین نشست. اورویل رایت از گلایدر بالا رفته در حالی که ویلبر رایت محکم هواپیما را گرفته است.
تصاویری تاریخی و جالب ( 3 )

بابک زارع

بابک زارع هستم | نویسنده و مدیر وب‌سایت تاریخ ما | از ایام کودکی علاقه بخصوصی به تاریخ (بخصوص تاریخ ایران) داشتم | امیدوارم با مطالبی که با دیگر دوستان در سایت تاریخ‌ما قرار می‌دهیم مثمر ثمر واقع شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن