تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

تصاویری تاریخی و جالب ( ۴ )

از زمان ، عکاسی نقش محوری در ثبت و ضبط گذشته بازی کرده تا نسل‌های بعد بتوانند شاهد اتفاقات و صحنه‌های روزمره گذشتگان باشند. میلیارد‌ها عکس در طول این سال‌ها گرفته شده، اما تنها بخش کوچکی از اثر ماندگاری روی ما می‌گذارند که هرگز فراموش نخواهد شد. اگر هر عکس هزار کلمه برای گفتن داشته باشد، این چندین جلد حرف برای گفتن دارند به خصوص برخی از آن‌ها که را در مکان های غیرمنتظره به شما نشان می‌دهند.

 

رد وود
در این عکس از اوایل دهه ۱۹۰۰ چوب بران یک اره ۸.۵ متری را نگه داشته و در کنار یک درخت رد وود عظیم در کالیفرنیا در سال ۱۹۰۷ ایستاده اند.
تصاویری تاریخی و جالب ( 4 )

خلبان ریاست جمهوری
رئیس جمهور، اولین رئیس جمهوری است که با هواپیما پرواز کرده است. در این عکس او کنار یک خلبان قبل از پرواز نشسته است. این عکس در سال ۱۹۰۷ گرفته شده است.
تصاویری تاریخی و جالب ( 4 )

غروب آفتاب در مریخ

در این عکس ناسا، غروب آفتاب را از سیاره همسایه زمین، مریخ، مشاهده می‌کنید.
تصاویری تاریخی و جالب ( 4 )

طلب آمرزش برای قربانیان

این عکس بعد از سانحه تایتانیک گرفته شده و کشیش را در حال دعا کردن برای قربانیان این کشتی قبل از دفن آن‌ها در دریا نشان می‌دهد. در ساعات اولیه صبح ۱۵ آوریل ۱۹۱۲، تایتانیک با یک کوه یخی در نخستین سفر خود از ساوت‌همپتون به نیویورک سیتی برخورد کرد. بیش از ۱۵۰۰ نفر در این حادثه کشته شدند.

تصاویری تاریخی و جالب ( 4 )

سواری گرفتن از گوزن شمالی

در این عکس تئودور را سوار بر یک گوزن شمالی مشاهده می‌کنید. هرچند خود تصویر واقعی است، اما محتویات آن در واقع یکی از اولین دفعاتی که از فتوشاپ استفاده شده را نشان می‌دهد. در این تصویر، عکس بریده شده و روی یک گوزن شمالی قرار داده شده است.
تصاویری تاریخی و جالب ( 4 )

شروع جشن‌ها

یک فرانسوی آزاد شده سیگار نخست وزیر انگلستان، وینستون را پس از شکست ارتش آلمان نشان می‌دهد. در ۱۰ ژوئن ۱۹۴۴ چند روز قبل از اینکه نیروهای متفقین روی سواحل نورماندی فرود بیایند به شربورگ رسید.
تصاویری تاریخی و جالب ( 4 )

قاتلی در میان ما

در سال ۱۹۷۸ در «بازی دوستیابی» ظاهر شد. او محکوم به قتل پنج نفر بین سال‌های ۱۹۷۷ و ۱۹۷۹ شد. همچنین او در سال ۲۰۱۳ به دو قتل دیگر در دهه ۱۹۷۰ در نیویورک سیتی متهم شد. هیچکس شمار واقعی قربانیان او را نمی‌داند.
تصاویری تاریخی و جالب ( 4 )

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

ممکن است شما دوست داشته باشید

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن